“Asım’ın Nesli Şahinbey’de Yetişiyor” Projesiyle 182 belediye arasından Türkiye birincisi olan Şahinbey Belediyesi,  73 sosyal tesis yaparak gençlerin hizmetine sundu. Şahinbey ilçesindeki gençleri ‘Mehmet Abisi’ olmayı başaran Başkan Mehmet Tahmazoğlu, gençlik projeleriyle gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşündüğünü  Türkiye’ye gösterdi.

Kentsel dönüşüm, duble yollar, toplu konut, sosyal donatılar, sosyal yardımlar, sağlık, eğitim ve sportif  projeleri ve Şahinbey ilçesindeki vatandaşların hayatını kolaylaştıran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğu, Yeşil Vadi başta olmak üzere Şahinbey’de yaşamayı ayrıcalık haline getiren çevre projelerini gençlere yaptığı yatırımlarla taçlandırıyor. Bu alanda önemli ödüller alan Başkan Tahmazoğlu, Gaziantep’teki on binlerce genci Çanakkale’ye götürerek Türkiye’de bir ilke imza attı. ‘’Belediye Başkanlığında beni ençok mutlu eden şey, gençlere hizmet’’ diyen Tahmazoğlu, bu alandaki yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 

GENÇLERİN MEHMET ABİSİ

Görev süresi boyunca sportif ve sosyal yönüyle gençlerle çok iyi diyalog kuran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerden gelen tüm projeleri değerlendirerek geleceğe güven ve ümitle bakan bir neslin oluşmasının mimarı oldu. İlçede 10 binlerce genç soyal tesislerdeki eğtim ve spor faaliyetlerinden ücretsiz olarak faydalanırken, kendi alanlarında elde ettikleri başarılarla da Başkan Tahmazoğlu’na adeta teşekkürlerini iletiyorlar. İlçedeki gençler Başkan Tahmzoğlu’nun  abi şefkatini ve ilgisini  ‘’O bizim başkanımız ama en çok abimiz’’ şeklinde tanımlıyorlar. 

73 SOSYAL TESİS GENÇLERİN HİZMETİNDE

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 73 sosyal Tesisi ’inde gençliğe yaptığı yatırımla Türkiye’ye örnek oluyor. Gençleri TEOG ve YGS-LYS sınavlarına hazırlayan Şahinbey Belediyesi %79 başarı ile Türkiye’nin en iyi lise ve üniversitelerine gençlerimizin yerleşmesini sağlayarak şuurlu gençliğin yetişmesi anlamında önemli adımlar atıyor. “Asım’ın Nesli Şahinbey’de Yetişiyor” Projesiyle 182 belediye arasından Türkiye birincisi olan Şahinbey Belediyesi, gençliğe yaptığı yatırımlarla birçok belediyeye rol model olarak gösteriliyor.

ŞAHİNBEYİN EĞİTİM ÇITASI YÜKSELDİ

Şahinbey Belediyesi, yaptığı hizmetlerle Türkiye’ye örnek olmaya devam ederken, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının organize ettiği “Gençlik ve Belediye” temalı yarışmaya “Asım’ın Nesli Şahinbey’de Yetişiyor” projesiyle katıldı. Türkiye genelindeki Büyükşehir, İl, İlçe, Belde Belediyelerinin katıldığı yarışmaya toplamda 182 belediye projeleriyle başvurdu ve AK Partili Belediyeler arasında Şahinbey Belediyesi birinci olarak ödüle layık görüldü. Başkan Tahmazoğlu ödülünü Başbakan’ın elinden aldı. 74 Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisi ile geleceğimizin mimarı gençlerimizi TEOG ve YGS-LYS sınavlarına hazırlayan Şahinbey Belediyesi %79 başarı ile Türkiye’nin en iyi lise ve üniversitelerine gençlerimizin yerleşmesini sağladı. Bu yıl 40.000 kursiyerle eğitim hizmetine devam ediyor. 

“ASIM’IN NESLİ  ŞAHİNBEY’DE YETİŞİYOR

Şahinbey Belediyesi Başkan Tahmazoğlu göreve gelmesi ile başlayan büyük yatırım hamlesi %80’i çarpık yapılaşma olan Şahinbey’de Kentsel Dönüşümü sağlarken en büyük yatırım olarak gördüğü GENÇ nesillerin imarına da özel önem verdi. Bu kapsamda yaptığı tesislerden 320.000 kişi faydalandı. Gençlik Merkezlerinin özgün tasarımı ve mimarisinin yanında modern ve pozitif bilimler eğitimi verilirken, milli manevi değerler eğitimi ile de gençlerin iç dünyalarının da istikametli ve güzel ahlaklı olmasına vesile olunuyor. Gençlik Merkezlerindeki bölgenin en büyük spor tesisleri ile gençler dinamizm kazanırken 42 branşta verilen Meslek Edindirme ve Sanat Kursları ile yetenekleri inkişaf ettiriliyor. Özellikle Rol Model Öğretmenler ile gençler öğrendiklerini yaşayan öğretmenlerinden bu dersleri almaları daha tesirli oluyor. Bunun yanında on binlerce Gencin uçakla Çanakkale’yi ziyaret etmeleri, Şehitler Geceleri gibi milli manevi etkinliklerle de ecdatla olan bağları kökleşiyor.

GELECEĞİN DAHİ 

GENÇLERİ YETİŞTİRİLYOR

Şahinbey Belediyesi eğitime verdiği destekler kapsamında üstün zekâlı öğrencilerin eğitim almasını sağlamak için yaptırdığı Bilim Sanat Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Akkent Mahallesi ile Yeşilkent Mahallesi arasındaki alana yapılan bu merkez 3 bin 100 m2 alan üzerine kuruluyor. Merkezde Derslikler, Tiyatro Salonu, Fen Laboratuvarları, Deney ve Gözlem Odaları, Spor Salonu, Bahçe, Rehberlik ve Psikolojik birimler’ in yanı sıra Sanat Atölyeleri de yer alacak. Çatısına kurulacak güneş panelleriyle okulun kendi elektriğini kendisi üreteceği için bir tasarruf merkezi olarak öğrencilere ilham kaynağı olacaktır.

EĞİTİMDE SÖYLEMDE DEĞİL, EYLEMDE DESTEK OLUYOR

Şahinbey Belediyesi, belediyelerin asli görevleri arasında bulunmamasına rağmen Şahinbey Bölgesi’nde bulunan birçok okula destekte bulunan Şahinbey Belediyesi, okulların fiziki yapıları dahil olmak üzere, 2010 yılında 5.040,52 ton, 2011 yılında3.172,61 ton, 2012 yılında 6.352,94 ton, 2013 yılında 4.267,02 ton, 2014 yılında 2.855,50 ton, 2015 yılında ise 2.923,45 ton asfalt çalışması yapılırken, 115 okula 90.944 m2 kilit taşı döşendi. Ayrıca 39.567 adet eşofman, 74.370 adet tişört, 34.763 adet kumbara, 26.000 adet Kuran-ı Kerim, 653 adet Basketbol topu, 5.185 adet voleybol topu, 12.652 adet futbol topu, 1.142 adet diz üstü bilgisayar, 58 adet tablet bilgisayar, 85 adet tenis masası ve 1.739 adet raket, 93 adet halı saha, 54 adet basketbol sahası yaptırarak eğiteme büyük bir destekte bulundu. 

GENÇLERE 

ÇANAKKALE RUHU AŞILANDI

Şahinbey Belediyesi 2015 yılında Çanakkale’ye 22.000 öğrenci gönderdi. Türkiye’nin gündemine oturan bu proje ile hızını alamayan Şahinbey Belediyesi 2016 yılında da 20.000 öğrenciyi Çanakkale’ye göndermeye devam ediyor. Çanakkale’de yaşanan destansı mücadeleyi gençlerin yerinde görmeleri için Türkiye’de bir ilke imza attı. Özel Uçakla Çanakkale’ye günü birlik gidip gelen gençler şüheda topraklarını ziyaret ederek bu vatan toprakları için canlarını veren şehitlerimizi yerinde ziyaret etme imkânını buluyor. Gece servislerle evlerinden alınan gençler hava alanına getiriliyor. Daha önceden uçak biletleri ayrılan gençler uçakla Çanakkale’ye indikten sonra vapurla şehitliğe götürülüyor. Gençler vapurla karşıdan karşıya geçiş esnasında kahvaltılarını yapıyorlar. Gençlerin üç öğün yemek ihtiyaçlarını belediye karşılıyor. Bu devasa projenin asıl amacı; gençleri milli şuura sahip kılmak ve vatanına milletine faydalı nesiller yetiştirmektir.

HEDEF: VİCDANLI BİR NESİL

Geleceğin Türkiye’si maneviyatı yüksek bir nesil yetiştirmeye çalışan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, özellikle sosyal tesislerde Kuran-ı Kerim ve dini eğitim üzerinde hassasiyetle duruluyor. Matematiğin, Fen Bilgisi’nin, dinimizdeki yeri anlatılıyor. Aynı zamanda doğa üzerindeki dengeler ve Yüce Allah’ın canlılar üzerindeki mucizelerin de anlatılarak. Dini bütün ve vicdanlı gençler yetiştirilerek. Geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek gençler yetiştiriliyor. 

AYDIN AKYÜREK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here