AW024164_03

 

Gaziantep İl jandarma Komutanlığı ‘Deprem Haftası’ nedeniyle okullarda depremle ilgili bilgi verdi.

Şahinbey’e bağlı Serince Köyü Ortaokulu’nda İl jandarma Komutanlığı’nda görev yapan rütbeli personel, depremle ilgili bilgilendirme yaptı. Eğitimin son bölümünde ise geçen yıl kaybettiğimiz Prof. Dr. Ahmet Işıkara’nın hazırlamış olduğu ‘deprem’ isimli animasyon film izlendi. Filmi beğeniyle izleyen öğrenciler, bu sayede depremle ilgili dikkat edilmesi gereken hususları daha iyi kavradıklarını ifade ettiler.

Okul Müdürü Bestami Tunç, jandarmanın depremle ilgili vermiş olduğu eğitimin öğrenciler açısından son derece faydalı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bizimle her zaman birlikte olan öğrencilerimizin karşılarında jandarmaları görmesi ve onlardan ders dinlemesi, çocuklarımız için unutulmaz bir gün oldu. Ayrıca animasyon film de çocuklarımız üzerinde çok güzel etkiler bıraktı. Öğrendikleri bilgilerin onlar için daha kalıcı olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle jandarma askerlerimize tekrar teşekkür ederiz.”

Eğitim esnasında Jandarma Teşkilatı’nın 175’inci kuruluş yıldönümüyle ilgili öğretmen ve öğrencilere de çeşitli bilgiler verildi. Eğitim tamamlandıktan sonra jandarma komutanları öğrencilerle vedalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi ve okuldan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here