gaziantep-mutfaginin-resim-sergisi-lansmana-renk-katti-haber-icresim

Gaziantep Buyuksehir Belediyesi ve Gaziantep Ipekyolu Fotograf Derneği (GİFSAD)’nin organizasyonuyla gerçekleşen sergi lasmana renk kattı. Gaziantep’in mutfak kültürüne hizmet eden sergi görenleri de hayran bıraktı.

Gaziantep mutfağının eşsiz lezzetlerinin fotoğraflanması için yapılan alanda ünlü bir yemek stilistinin eşlik ettiği çekimler, La Cucina Italiana dergisi fotoğrafçısı Merve Ece Yılmaz, Sofra Dergisi fotoğraf editörü Mustafa Erkin Ön, gastronomi fotograğrafçılığı alanında usta isimler Mehmet Ateş,  Mesut Erdoğan ve Erol Doğaner gibi isimlerin yer aldığı 11 kişilik bir ekip ile yapıldı.

GAZİANTEP’İN LEZZET ÜRÜNLERİ DE SERGİLENDİ

Gastronomi fotoğrafçılığı alanında profesyonel ışık sistemleri ve ekipmanlarının kullanıldığı çekimlerde; MUSEM, İmam Çağdaş, Koçak baklava, Üçler kebap, Orkide pastanesi, Acıoğlu restaurantları da Gaziantep’i simgeleyen ürünleri ile birer stand açtılar.

Fineart baskıyla gerçeğe yakın bir baskı kalitesi elde edilerek Gaziantep’e yakışır bir koleksiyon hazırlandı. Geceye gelen konuklar Gaziantep mutfağının değişik lezzetlerini tatma imkan bulurken aynı zamanda göremedikleri ürünleri resim ve fotoğraflarda görme imkanı buldular.

Öte yandan İstanbul’da sergilenen bu fotoğraflar önümüzdeki aylarda diğer illerde de sergilenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here