56455795709.05.201583755gaziantepgunes (1)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin istikrarı sağlayamaması durumunda Ortadoğu’daki ateş çemberinin Türkiye ve Gaziantep’e de sıçrayabileceğini söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında Karkamış ilçe seçim bürosu açılına katılan Bakan Şimşek, 7 Haziran Seçimleri’nin ülkenin her kesimini yakından ilgilendiren önemli ve kritik bir seçim olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin Ortadoğu’daki ateş çemberinden etkilenmemesi için 7 Haziran Seçimleri’nin çok büyük önem arz ettiğini dile getiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Türkiye’de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu’daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN HALİ NE OLURDU?

Her seçimin önemli olduğunu, ancak 7 Haziran Seçimleri’nin daha büyük önem taşıdığını belirten Bakan Şimşek, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere Türkiye’nin çevresindeki birçok ülkede kargaşanın hakim olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin huzur ve güven içerisinde büyümeye devam ettiğini ve istikrarla beraber büyümeyi sürdürmek istediklerini aktaran Şimşek, “Türkiye’de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu’daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir. Bugün Türkiye’de güçlü bir hükümet, istikrar ve reformlar yapılmasaydı, Türkiye’nin temelleri sağlamlaştırılmasaydı, çözüm süreciyle birlikte kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz güçlendirilmeseydi, Türkiye’nin bugün hali ne olurdu, bilemeyiz” diye konuştu.

GİZLİ İTTİFAKLAR VAR

Sırf, ‘AK Parti yeniden iktidara gelmesin’ diye bazı grup ve partilerin gizli ittifaklar peşinde olduğunu dile getiren Şimşek, şöyle konuştu: “Bugün AK Parti karşısında hiçbir zaman bir araya gelmesi mümkün olmayan parti ve grupların bir araya geldiğini görüyoruz. Bunların ne çözümle, ne Türkiye’ye vizyon üretmeyle en ufak bir ne programları ne de projeleri var. Bütün meseleleri, hizmet kervanının devamını sekteye uğratmaktır. İstikrar olmadan reform olmuyor. İstikrar olmadan Türkiye’nin güçlenmesi mümkün değildir. Türkiye’nin ekonomik veya diğer alanlarda olsun hiçbir dönemde olmadığı kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Bizden önce onlarca hükümet göreve geldi, Türkiye ekonomisini 230 milyar dolara taşımışlar. 90’lı yıllarda da adeta yerinde saymış bir ekonomi var. Peki AK Parti ne yapmış? Son 80 yılın en büyük küres

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here