CHP Milletvekili Ekici, FETÖ Mağdurla Bir Araya Geldi

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, CHP İl Binası’nda FETÖ mağdurlarıyla bir araya gel CHP Milletvekili Ekici, FETÖ Mağdurla Bir Araya Geldi

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, CHP İl Binası’nda FETÖ mağdurlarıyla bir araya gelerek, FETÖ Operasyonları kapsamında haksızlığa uğradıkları iddia edilen mağdurların yakınlarını dinledi. Milletvekili Akif Ekici, bu mağdurların suçsuzluklarının ispatı konusunda oluşturulan birimlerin inceleme yaptığını belirterek, “15 temmuzda ülkemiz büyük bir felaket geçirdi.

Bu ülkeyi liyakat esasına dayalı, devlet adabını bilen devletine bağlı insanlarla yönetmeliyiz ve bunların işbaşına gelmesi gerekiyor. 15 Temmuz’da bir olağanüstü hal yaşandı. Halkın iradesi ile bu püskürtüldü. Burada şu görüldü; Atatürk, Atatürk ilkeleri ve laikliğin önemi net bir şekilde ortaya kondu. Ülkede çok kötü bir örgütlenme var diyoruz. Ne demek tarikatlar cemaatler ön plana çıkacak ve ülkenin yönetimi bir avuç bu insanlara teslim edilecek. Bunların temizlenmesi gerekiyor. Halkının üzerine kurşun sıkanların temizlenmesi gerekiyor. Bu kişilerin devletin idari kadrosundan temizlenmesi gerekiyor.

Bu arada kurunun yanında yaşta yanıyor. Hiç suçu günahı olmayan insanlar cezalandırılmaya çalışılıyor. Hukukun üstünlüğü olmayan yerde bunlar ortaya çıkar” dedi. Milletvekili Akif Ekici, Gaziantep CHP İl Binası’nda kurulan birimin tüm gerçek FETÖ mağdurlarına açık olduğunu ifade ederek, “Amacımız kurunun yanında yaş da yanmasın. O nedenle bu birim bu sistemle çalışacak. Biz buraya yapılan başvuruları hem CHP Genel Merkezi, hem Gaziantep Valiliği ve hem de Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ile paylaşıyoruz. Burada eğer suçsuz ve FETÖ ile gerçekten ilgisi olmadan bir ceza alan varsa, bunların suçsuzluğu yapılacak inceleme sonucu ortaya çıkacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here