Resim_1389964152ANTEPPRESS-GAZİANTEP

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası’nın gerçekleştirilen olağan genel kongresinde 25 yıllık başkan İbrahim Buğur yeniden başkan seçildi.Buğur, sektörün çözümü için çalışcağını kaydetti.

Gaziantep Ayakkabıcıla Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kongresi yapıldı. Kongrede mevcut başkan İbrahim Buğur tek liste ile girdi. Salman Çelikadam’ın divan başkanlığında yapılan kongrede sektörün sorun ve çözüm önerileri ele alındı. Üyelerin sorunlarını dinleyen İbrahim Buğur, sektörde kayıtdışı eleman ve Suriyeli işçi çalıştırılmaması yönünde uyarılarde bulundu. Ayakkabıcılık sektörünün daha ileriye taşınması için çalıştıklarını kaydeden Buğur şöyle konuştu:

SEKTÖR İLERİYE TAŞINACAK

“Ayakkabıcılık sektörüne kalifiye eleman yetiştirebilmek için Mehmet Akif Ersoy Endüstri ve Meslek Lisesi’nde bölüm oluşturduk. Buradan yetişen lise öğrencileri isterlerse yüksek öğrenimini Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenimini tamamlayabilirler. Günün teknolojik cihazları ile daha kaliteli ayakkabı ve geniş vizyonlu ayakkabıcılar ile çalışcağız.”

YENİDEN BAŞKAN

Konuşmaların ardından  gündem maddeleri okundu ve oylamaya geçildi. 25 yıllık Ayakkabıcılar Oda Başkanlığı’nı yürüten İbrahim Buğur yeniden başkan seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Aykut Özsoylu, Ali Özcan, Mesut Tekin, Mehmet Emin İnce, Ahmet Tütüncüler, Ümit Paşa Ağzıbağlı’ndan oluştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here