Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretin kendisini memnun ettiğini belirten Şahin, “Ziyaretlerinizden dolayı şahsım ve hemşerilerim adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Aynı coğrafyada bulunmamız kültürlerimizi ortak yapıyor ve bizleri kardeş yapıyor. Kötüyü iyileştirmek, yanlışı düzeltmek için bizim çok daha fazla çalışmamız gerekiyor.” dedi.

Irak ile daha önce de bir takım çalışmalar içinde olduklarını vurgulayan Başkan Şahin, “Daha önceki belediye başkanımızla çok çalışmalarınız oldu. Bu çalışmaları biliyorum ve de yakından takip ediyordum. Bundan sonraki süreçte neler yapmamız gerekiyorsa bizler hazırız. Bu çalışmalar içerisinden benim ilk aklıma gelen Bağdat’la kardeş şehir olabiliriz. Bu konuda sizlerin desteğinin alıp resmi başvuruda bulunabiliriz.” diye konuştu.

Konsolos Aldabbagh ise, Gaziantep’i kendi şehirleri olarak gördüğünü belirterek, “Sizin çalışmalarınızla Gaziantep daha güzel bir noktaya gelecektir. Konsoloslukta çalışanlar adına sizleri tekrardan tebrik ediyorum. Biz her zaman çalışan kadınların yanındayız ve de destekliyoruz. Bizim tek temennimizin bu çalışmalarla şehrinizi daha çok geliştirmeniz ve geleceğe taşımanızdır. Kültürel, ekonomik ve de ticari alanda elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Sonuçta çıkarlarımız aynı ve işbirliği yapmamız gerekiyor. İnşallah her zaman bu işbirliğinin gerçekleştiririz” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyaret sonrasında Konsolos Sabah Aldabbagh, Başkan Şahin’e Irak’ın tarih mekanlarının bulunduğu bir plaket hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here