rehber-ogretmenlere-bagimsiz-hayat-semineri-

Gaziantep’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bağımsız Hayat” projesi kapsamında rehber öğretmenlere önleyici rehberlik hizmeti semineri verildi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen eğitimin açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, dünyanın en önemli problemlerinden birinin bağımlılık ve yarattığı sorunlar olduğunu belirterek, bağımlılığın bir maddeye olabileceği gibi, bir duruma, iletişim aracına veya insana da olabileceğini kaydetti. Yanmaz, “En büyük risk grubunu oluşturan 14-18 yaşlarının il merkezimizde büyük oranda örgün eğitim içerisinde bulunduğu göz önüne alınırsa, gençlerle birebir iletişim içinde olan rehber öğretmenlere bu konuda önemli görevler düşmektedir. Bu konuda hem bilgi birikimi olan, hem de öğrencilerle özel bir iletişim içerisinde olan rehber öğretmenlerin olumsuzlukların önlenmesi konusunda, en geçerli ve en etkili desteği verecek meslek grubu olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

İlçe milli eğitim müdürleri, okul idarecileri ve rehber öğretmenlerin katıldığı seminerde, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Görevlisi Barış Başel, bağımlılık hakkında sunum yaptı. Proje kapsamında 3 gün eğitim alacak rehber öğretmenlere seminerin sonunda sertifika verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here