1554899972908201513111gaziantepgunesŞehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Fadıloğlu, mesajında “30 Ağustos 1922 tarihi ordumuzun onurlu direnişi bağımsızlık ve vatan sevgisinin yüceliğini dünyaya kabul ettirdiği ve Türk Milleti için umutsuzluğun sona erdiği, özlemlerin düş olmaktan çıktığı, halkımızın insan olmanın onurunu ve erdemini yaşadıkları yeni ve aydınlık bir döneme girdiği tarih olmuştur” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu yayımladığı mesajında, “Aziz Milletimizin en önemli değerlerinden olan özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği cansiperane mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 93. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız.

Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi’yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Bu zafer tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayan bir ders vererek, Türk Milletinin hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya duyurmuştur.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış, topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi 30 Ağustos, Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur. Bu büyük gün vesilesi ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here