Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Karkamış Antik Kenti’ni gezdi.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz’a Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri eşlik etti. Karkamış ilçesinde bulunan Hudut Karakolu’nda karşılanan Yılmaz, beraberindekilerle karakolda ve Karkamış Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu. Yılmaz’ın mayınlı arazi içerisinde bulunan antik Kent gezisine basın mensupları alınmadı. Karkamış’taki ziyaretinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret eden Bakan Yılmaz, daha sonra Kilis’e gitti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gaziantep temaslarının ardından gittiği Kilis’te Vali Süleyman Tapsız ve AK Partili Belediye Başkanı Hasan Kara’yı ziyaret etti. Belediye Başkanı Kara’nın ziyaret anısına yorgan hediye ettiğiBakan Yılmaz, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kilis’in de dahil olduğu Suriye sınırındaki kentlerde kaçakçılığın önlenmesine yönelik çalışmalar yürütüldüğünü ve bu konuda gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Bakan Yılmaz şöyle konuştu:

“Bizim sınırlarımız Suriye ile bitmiyor. Irak, İran sınırlarında da çalışmalar var ama saldırıya açık bölümlerde çalışmalar yoğunlukta. Yani Suriye veIrak’taki bölümde de sınır güvenlik tedbirlerimizi artırmak için çalışmalarımız sürüyor. Kimi yerlerde elbetteki yeni önlemler gündemdir. Kimi yerlerde hendekler var, kimi yerde duvar, kimi yerde ise tel örgüler var. Mayınlı sahalarımız da var. Gerekli güvenlik kameraları da var. İnşallah gün geçtikçe bu tedbirlerimizi de artıracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here