bakan-simsek-baskan-tahmazoglu-turkiye-nin-en-5764383_400

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsederek, “Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birinin Mehmet kardeşim olduğuna inanıyorum. Çünkü bütçesini büyütmüş, muazzam bir kentsel dönüşüm yapıyor, insanların hayatını değiştiriyor yaşam standartlarını yükseltiyor, devletin yapamadığını yapıyor” dedi.

Bir dizi temaslar için Gaziantep’e gelen ve Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Çamlıca konutları 4’ncü etabının temel atma töreni ardından Başkan Tahmazoğlu ile birlikte seçim otobüsünde halkı selamlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batmanlılar Derneği’ni ziyaret etti.

Seçim otobüsü ile gezdiği Akkent Mahallesi’nde Başkan Tahmazoğlu’nun yeni bir şehir kurduğunu ifade eden Bakan Şimşek, “Çamlıca bölgesinde bütün çarpık binalar yıkılmış, yerine modern binalar yapılmıştır. Yeşil alanı, camisi ve okulu ile gerçekten yaşanabilir bir alan oluşturulmuş, ben bile şaşırdım. Şahinbey Belediyesibundan 10 yıl önce işçisinin parasını ödemekte zorlanıyordu. Borçluydu. Belediye maaşını ödeyemediği için işçisine arsa veriyordu. Şuanda Başkanımız bütçesini 8 kat arttırmış ve yüzde seksenini yatırıma ayırmış, şahsen Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birinin Mehmet kardeşim olduğuna inanıyorum. Çünkü bütçesini büyütmüş, muazzam bir kentsel dönüşüm yapıyor, insanların hayatını değiştiriyor yaşam standartlarını yükseltiyor, devletin yapamadığını yapıyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here