untitledssss

Bakanlığın bu yıla özel kutlama programı Kültür ve Turizm Bakanı Çelik’in imzasını taşıyor. Bakan Ömer Çelik’in talimatıyla Kutlu Doğum Haftası; İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hatay, Konya ve Şanlıurfa’da müze müdürlüklerince veya müze müdürlüklerinin katılımıyla düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Topkapı Sarayı Müzesi’ndeki kutsal emanetlerin fotoğraflarından oluşan “Topkapı Sarayında Hz. Peygamber İzleri” konulu sergi eş zamanlı olarak Bursa, Edirne, Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Gaziantep’te halkla buluşacak.

Bakan Çelik’in büyük hassasiyet gösterdiği Kutlu Doğum Haftası bu yıl büyük bir coşkuyla kutlanacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakan Çelik şunları dedi:

“İnsanlık tarihinin en önemli hadisesi hiç şüphesiz Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşrif etmeleridir. O’nun dünyaya gelişi ile insanlık zulmün karşısında adaleti, cehaletin karşısında bilgiyi, vahşetin karşısında merhameti, düşmanlığın karşısında kardeşliği görmüştür. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, asırlar boyu insanlığa yol gösterici olmuştur. O’nun yeryüzünü şereflendirmesi ile insanlığın dünü, bugünü ve geleceği aydınlanmıştır. Karanlıklar içerisinde kaybolmuş insanlık onun rehberliğiyle yeniden yolunu bulmuştur. O’nun öğretileri sayesinde insanlık dünyaya sevgi ve şefkat nazarıyla bakmayı öğrenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here