cimg3876

Balık fiyatlarının geçen yılki seviyelerde seyretmesine rağmen satışlar yapılamıyor. Vatandaşın alım gücünün düşük olması satışları engelliyor.

Balık fiyatları bu yıl yükselmedi. Fiyatlar geçen yılki seviyelerde seyrediyor. Fiyatlardaki istikrar kendisini satışlarda göstermedi. Balık satışlarının geçen yılki seviyelere yaklaşamadığını balıkçı İskender Erçin değerlendirdi.

YENİ ZAMLARI UYGULAMADIK

Artan fiyatların Gaziantep’te uygulanmadığını buna rağmen satışların yapılamadığını dile getiren Erçin, “Balık fiyatları geçen yıl ile aynı. Fiyatlara zam yapmadık. Şuanda Gaziantep’te balık satılamıyor. Çoğu balıkçı arkadaşımız da budurumda. Vatandaş her nedense balığı tercih etmiyor. Artan fiyatları uygulayacak olsak günü zararla kapatırız herhalde” dedi.

İSTANBUL’UN YARI FİYATINA SATIYORUZ

Balık fiyatlarının İstanbuldaki fiyatlardan çok uzak olduğunu ve buna rağmen satışların beklenilen seviyelerde olmadığını vurgulayan Erçin “Bugün İstanbul’da balık fiyatları Gaziantep’in iki katı. Buna rağmen satışlar çok iyi yapılıyor. Üstelik fiyatlara yeni zamlar da eklendi. Gaziantep’te balık yenmiyor”açıklamalarına yer verdi.

FİYATLAR GEÇEN YIL İLE AYNI

Balık fiyatlarının geçen yıl ile aynı olduğunu ve satış fiyatlarını açıklayan Erçin, şu ifadelere yer verdi, “Levrek 20, çupra 25, Dil 20, Mercan 15, Palamut 15, Alabalık 10, Kepal 7, İstavrit 12, Sardalya 8 liradan alıcı buluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here