73_277a10c8af1d0c5f3e17

Teknoloji hayatımızı bu kadar sarmışken, günümüzdeki huzursuzluğun baş mimarıyken ve gençler için nerdeyse kaçınılmazken, ninelerimizi de çok iyi bir şeymiş gibi bilgisayara alıştırmak ne kadar doğru bilemiyoruz. Böyle giderse dizimizi kırıp eski hikaye ve masallarımızı dinleyecek kimse kalmayacak.

Bilgisayar kursuna giden 73 yaşındaki Ayşe Karagüllü’nün, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın’ın “Facebook’un var mı” sorusuna “Evet Var” diye cevap vermesi herkesi güldürdü.

73 yaşındaki Ayşe Karagüllü’nün öğrenme azmi herkesi şaşırtıyor. Çocuğu olmayan ve evlat özlemi çeken Ayşe Teyze, Hollanda’da yaşayan yeğenleriyle iletişim kurabilmek için Şahinbey Halk Eğitim Merkezi’nde (HEM) bilgisayar kursuna gidiyor. Sabahın erken saatlerinde yeni aldığı diz üstü bilgisayarı ile HEM’in yolunu tutan Ayşe Karagüllü, bilgisayar derslerini kaçırmıyor. Ayşe Teyze’nin en büyük destekçisi olan bilgisayar öğretmeni Ümran Savcı, sorunlarıyla da yakından ilgileniyor.

“FACEBOOK HESABIM VAR”

HEM’i ziyaret eden Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Ayşe Karagüllü ile yakından ilgilendi. Ayşe Teyze’nin yeni aldığı diz üstü bilgisayarı inceleyen Kaymakam Aydın, azminden dolayı tebrik ederek başarı temennisinde bulundu. Kaymakam Aydın, Ayşe Karagüllü’ye, “Facebook hesabın var mı” diye sordu. Ayşe Teyze’nin, “Evet, var” diye cevap vermesi, Kaymakam Aydın ve beraberindekileri güldürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here