BAŞKAN FADILOĞLU, ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI

FADILOĞLU, ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRDÜ
 
 BAŞKAN FADILOĞLU, ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI
 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde vatandaşı bilgilendirmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Fadıloğlu, yanındaki heyetle birlikte neden ‘evet’ denilmesi gerektiğini ve yapılan algı operasyonlarını anlattı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur ve parti teşkilatıyla birlikte Şehitkamil ilçesine bağlı Dündarlı, Yayıktaş, Çağkuyu ve Uğruca mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Her vatandaşla yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Kamuoyunda eleştirilen seçilme yaşının 18’e düşürülmesi ile milletvekili sayısının 600’e çıkarılmasıyla ilgili algı operasyonu yapıldığını ifade eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, gençlerin önünü açmak ve halka daha iyi hizmet sağlamak amacıyla bu değişikliklerin yapıldığını söyledi. Ziyaretlerde halkın sorunlarını da dinleyen Başkan Fadıloğlu, çözmek için hemen çalışma başlatacaklarını kaydetti.

16 Nisan’da yapılacak olan referandumda “EVET’ diyeceklerini belirten mahalle sakinleri, şu ifadeleri kullandı:

“Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanımız Halil Uğur ve beraberindeki heyet bugün mahallemizi ziyaret ederek, bizlere yeni Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı ile ilgili bizlere detaylı bilgiler aktardı. Başkanımız, Anayasa’da değişecek olan 18 maddeyi detaylı olarak anlatarak bizi bilgilendirdi. Halk olarak bizler de Anayasanın değişmesini ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesini istiyoruz. Çünkü eski dönemlerde hükümet ve Cumhurbaşkanı arasında yaşanan aksaklıklar ülke geneline yansıyordu, ülkeyi krize sokuyordu. Bütün yetkilerin tek bir mercide toplanması işlerin de hızlanmasını sağlayacak. Artık çift başlılık dönemi sona erecek. Bunun için bizler de halk olarak Anayasanın değişmesini ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesi için 16 Nisan’da sandık başına gidip, ‘evet’ diyeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here