Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den Gaziantep’te açılış rüzgarı.

51110162124.12.2015214035gaziantepgunes

DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep’te yapımı tamamlanan 3 caminin açılışını yaptı.

 Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Gaziantep'te açılış rüzgarı

Gaziantep’te bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yapımı tamamlanan 3 caminin açılışını beraberindekilerle kurdele keserek yaptı. Abdulkadir Sökücü, Mehmet Ziylan ve İnci Konukoğlu camilerinin açılışını gerçekleştiren Mehmet Görmez, Müslümanlar’ın birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması gerektiğini söyledi. Görmez, cami sayılarının artmasının kendisini sevindirdiğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, eşi Hatice Kübra Görmez ile birlikte memleketi Gaziantep’i ziyaret ederek, çeşitli açılış ve toplantılara katıldı. Görmez’e, Nizip İlçe Müftülüğü ziyaretinde İlçe Müftüsü Osman Şekerci tarafından armağan edilen tablo dolayısıyla duygulu anlar yaşandı. Nizip ilçesi Çanakçı Köyü Cami’nde imamlık yapmış olan babası Anter Görmez’in fotoğrafının bulunduğu tabloyu alan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, almış olduğu hediyeden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Ziyaret sırasında Nizip Müftüsü Osman Şekerci’den ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı, din görevlilerinin taleplerini dinledi ve gereğinin yapılması için talimat verdi.

diyanet-isleri-baskani-gormez-gaziantepte-haber-resim

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kendisine eşlik eden Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ile birlikte Nizip ziyaretinin ardından, kuran kursu açılışı ve kuran ve hatim merasimi için Oğuzeli ilçesine geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here