105247835327.11.2015212322gaziantepgunes

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine, “Toplumsal Duyarlılık Projeleri” dersi kapsamında tecrübelerini anlattı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Cemal Ruhi’nin daveti üzerine katıldığı  , “Toplumsal Duyarlılık Projeleri” dersinde Hukuk fakültesi öğrencilerine belediyecilik ve toplumsal duyarlılık üzerine bilgiler verdi.

TOPLUMSAL DUYARLILIK VE BELEDİYECİLİK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yoğun bir katılımın gerçekleştiği “Toplumsal Duyarlılık Projeleri” dersinde tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Tahmazoğlu öğrencilere, “Aslında belediyeciliğe baktığımız zaman, belediyeciliğin yaptığı her şey insana dair. İnsan hayatını kolaylaştıran, güzelleştiren, yaşam kalitesini arttırmaya dönük çalışmaların bütünü. Tam da toplumsal duyarlılığın konusu belediyecilik aslında” diyerek,  hizmetlerini anlattı. Belediyecilik alanında yapılan çalışmaları anlatan Tahmazoğlu, aynı zamanda salonda bulunan öğrencilerin merak ettikleri birçok konuyla ilgili sorularına da anında cevap verdi. Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden ders sohbet havasında devam etti.

 “TOPLUMSAL DUYARLILIĞI YÜKSEK LİDERLERİ AĞIRLIYORUZ”

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Sosyal Sorumluluk Projesi bizde zorunlu bir proje. Bu proje kapsamında sosyal sorumlulukta ileri gitmiş toplumsal duyarlılığı çok yüksek olan liderleri ağırlıyoruz. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da bu liderlerden ilk akla gelen isim. Öğrencilerimizle sohbet havasında bir ders oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ TOPLUMA HAZIRLAMAK İSTİYORUZ”

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Cemal Ruhi amaçlarının öğrencileri topluma hazırlamak olduğunu belirterek,  “Biz “Toplumsal Duyarlılık” dersi yapıyoruz. Bu dersimizin amacı öğrencilerimizi topluma ve hayata hazırlamak istiyoruz. Yani fakülteyi bitirdiklerinde toplumdan haberdar olmalarını istiyoruz. Bu nedenle her hafta şehrin önde gelen bir büyüğümüzü davet ediyoruz. Dersimizde öğrencilerimizi bilgilendirmesini sağlıyoruz. Bu hafta sayın Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu davet ettik. O da bizleri kırmayarak geldi ve bilgi ve birikimlerini anlattı. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Hasan Kalyoncu Üniveristesi öğrencileri Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na büyük bir hayranlık duyduklarını belirterek, “Güzel çalışmalar yapıyor. Gelip bizlere projelerini anlatması çok iyi oldu. Kendisine teşekkür ederiz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here