sahinbey-belediyesinden-20-bin-ogrenciye-canta-ve-kirtasiye-destegi-1443790421-14919039160

Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan Ertuğrulgazi İlkokulu’nda gerçekleştirilen çanta ve kırtasiye desteğine, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin çiçekle karşıladığı Vali Yerlikaya ve Başkan Tahmazoğlu daha sonra sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti. Şahinbey Belediyesi tarafından getirilen çanta ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıtan Yerlikaya ve Tahmazoğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek yeni eğitim yılında başarı dilediler.

TAHMAZOĞLU: “AMACIMIZ EĞİTİME DESTEK OLMAK”

Başkan Tahmazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2009 yılından bu yana her yeni öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilere kırtasiye desteği verdiklerini söyledi. Bu yılda 20 bin öğrenciye kırtasiye desteği sağlayarak toplamda 58 bin 118 öğrenciye ulaşacaklarını ifade eden Tahmazoğlu şöyle konuştu:

“Öncelikle 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda özellikle maddi imkanları az olan öğrencilerimize kırtasiye yardımımız devam ediyor. Okulumuzun açıldığı bu haftada zaten devletimiz öğrencilerimize kitap desteği sağlıyor. Bizde bu yıl içerisinde bizde Şahinbey Belediyesi olarak, çanta, defter, kalem, sulu boya, pastel boya, silgi, kalem tıraş, sözlük gibi kırtasiye malzemesi veriyoruz. Amacımız eğitime bu anlamda destek olmak. Ben tekrar 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Kırtasiye dağıtımının ilçe genelinde ki okullarda devam edeceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here