unnamed (1)

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın 5’inci kongresine katılmak için Gaziantep’e gelen 15 ülkeden 160 belediye başkanı ve ülke temsilcisi için Yemişhan’da gala yemeği verildi.

Tarihi yapısı ve yöresel lezzetleriyle yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Yemişhan, konuk belediye başkanlarını  adeta büyüledi. Düzenlenen gala yemeğinde konuklarıyla yakından ilgilenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yemişhan’ın gastronomi turizmi açısından önemli hizmetler vereceğine inandıklarını belirterek Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kavas’a teşekkür etti ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.  Yemişhan’da incelemeler de yapan Başkan Fatma Şahin, Yemişhan’ın ünlü şefleriyle de uzun uzun sohbet ederek Gaziantep’in gastronomi turizminden beklentileri hakkında çeşitli değerlendirmeler yaptı.

GASTRONOMİ İÇİN LEZZET KADAR MEKAN DA ÖNEMLİ!

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep mutfağının “Yaratıcı Şehirler Ağına” girmesiyle ilgili, ellerindeki büyük potansiyeli, uluslararası bir dile çevirdiklerini belirtti.  Başkan Şahin, kentte gastronomi turizminin gelişmesinde mekanların da önemli rol oynayacağını, Yemişhan’ın tarihi dokusuyla bu mekanlar arasında en önemli yerlerden birisine sahip olduğunu ifade etti. Şahin, “Gastronomide aldığımız bu tescille önümüzde yeni bir dönem başladı. Elimizdeki bu büyük potansiyeli, uluslararası bir dile çevirdik. Hep lezbiyen porno izle birlikte bunu başardık. İnşallah, Türkiye’ye gelen turistin Gaziantep’te ağırlanması açısından önemli bir dönüm noktası yakalayacağız. Elbette gastronomi turizminin başarısı için mekanlar da büyük önem taşıyor. Gaziantep’te bu anlamda büyük bir potansiyel var. Yemişhan da bu önemli mekanlarımızın başında geliyor. Yemişhan’ın Gaziantep mutfağını layıkı ile temsil ederek, gastronomi turizmine önemli hizmetler vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kavas da, Başkan Şahin’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra, “Gastronomi kenti Gaziantep’in bu unvanının başarıyla korunması ve geliştirilmesi için bizler de hizmet sektörü olarak üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) Başkanı seçilmeniz de ayrıca herkes gibi bizleri de mutlu etmiştir. Bu anlamda sizi tebrik ediyor, sizlere ve ekibinize hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.  Gecenin geç saatlerine kadar süren gala yemeğinde konuklara yöresel yemekler yanında Gaziantep’in ünlü kebap çeşitleri de ikram edildi. Yabancı konuklar, tarihi Yemişhan’ın büyülü atmosferine ve lezzetli yemeklerine hayran kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here