7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde sandık başlarında görevli olacak kişilere verilen kurslar başladı. Türkiye’nin 81 ilinde başlayan kurslar HEM aracılığı ile verilirken, kurslara Gaziantep’te katılım oldukça yüksekti.

 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Türkiye’nin 81 ilinde HEM aracılığıyla 7 Haziran seçimlerinde sandıkta görevli olacak kişilere kurs verilmeye başlandı. Hafta içi verilen kurslar akşam saat 18.00’da başlarken, isteyen herkesin kurslara katılabilecek.

Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Salih Erdemci, “Yüksek Seçim Kurulu’nun Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol gereği bize verilen talimatlar doğrultusunda sandık başında görev yapacak kişilere kurs verilmemiz istendi. Böyle bir talimat geldi. Bu kurs mecburi değildir, isteyen katılır isteyen katılmaz. Bizde bu doğrultuda ilanımızı verdik. Sistem üzerinden isteyen müracaat eder, isteyen HEM’e gelir isteyende bulunduğu yerden dilekçe ile müracaatla başvurur. Biz de başvuranları sıraya koyuyoruz. Kursumuzu açıyoruz. Kursumuz ilçe seçim kurulundaki yetkililer tarafından görevlendirilen kişiler tarafından veriliyor. Sekiz saatlik bir kurstur. Kursun sonunda bir sınav yapılıyor ve kurs sonunda kursa gelenler bir sertifika alıyor bu şekilde kurs sonuçlanmış oluyor “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here