disisleri-bakanligi-gaziantepte-temsilcilik-kurdu

Dışişleri Bakanlığı Gaziantep’te temsilcilik kurdu. Temsilcilik görevine yurtdışında birçok önemli görevde bulunmuş Büyükelçi Adnan Keçeci atandı.

Türkiye’nin Ortadoğu politikasını daha etkin uygulamak ve belirlenen hedef doğrultusunda kamu kurumlarına destek olmak amacıyla temsilciliğin açıldığı öğrenildi.

TEMSİLCİLİĞİN AMACI NE?

Türkiye’nin siyasi, ekonomik, kültürel, tarihi ve beşeri ilişkileri açısından önem verdiği Ortadoğu’da barış, istikrar ve refah ortamının yerleşmesinin sağlanmasına, ilaveten, Ortadoğu ülkeleriyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde yer alan illerin arasındaki işbirliğinin artırılarak çeşitlendirilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülen Dışişleri Bakanlığı Gaziantep temsilciliği açıldı.

Temsilcilik görevine yurtdışında birçok önemli görevde bulunmuş Büyükelçi Adnan Keçeci atanırken, Temsilciliğin hizmet binası Gaziantep Valiliği2nde yer alıyor.

ADNAN KEÇECİ KİMDİR?

1959, Tirebolu, evli, bir çocuklu, eşinin adı Ayşe Nilgün. Ankara Mimar Kemal Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. 1985’de Güven Mektubuları ve Mesajlar Dairesi’nde Aday Meslek Memuru olarak göreve başlamış ve 1986’da askerlik nedeniyle görevinden ayrılmıştır. 1987’de Ortadoğu Afrika Dairesi’nde Müsteşar Ekonomik İşler Yrd, Aday Meslek Memuru, Ataşe, 1988’de Güven Mektubuları ve Mesajlar Dairesi’nde Ataşe, Üçüncü Katip, 1988’de Atina-Pire Başkonsolosluğu’nda Üçüncü Katip, Muavin Konsolos, 1991’de Amman Büyükelçiliği’nde Üçüncü Katip, İkinci Katip, 1993’de Irak-İran-Pakistan-Afganistan Dairesi’nde İkinci Katip, 1995’de Cenevre Başkonsolosluğu’nda Muavin Konsolos, Konsolos, 1999’da Genel ve İkili Ekonomik İşler Dairesi’nde Başkatip, Şube Müdürü, 2001’de Bükreş Büyükelçiliği’nde Müsteşar, Birinci Müsteşar, 2005’de Ekonomik İşler Dairesi’nde Daire Başkanı, 2006’da İkili Ekonomik İşler Dairesi’nde Daire Başkanı olarak görev yapmış ve 2007’de Enformasyon Dairesi’ne Daire Başkanı, 2009’da Halep Başkonsolosluğu’na 1.Sınıf Başkonsolos olarak atanmıştır. 2013 yılında Cezayir Büyükelçisi olan Keçeci, son olarak Dışişleri Bakanlığı Suriye Koordinatörlüğüne atandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here