20141212_585815

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının ikinci oturumu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının ikinci oturumunda Başpınar Yol güzergahının revizyon imar plan değişikliği gündeme geldi.  Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, şehrin girişi kötü görüntüden kurtulacak” dedi.

“Plan’da hakkaniyet yok”

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının ikinci oturumunda Başpınar Yol güzergahının revizyon imar plan değişikliği gündeme geldi. Gündem maddesi ile ilgili söz alan CHP meclis üyesi Mehmet Sucu; “Bu plan 2008 yılında bozulmuştu. Planın bozulma sebebi ise planın hakkaniyetin olmamasıydı. O güzergahta yol üstü ticari alan, arka kısımda kalan yerler ise düşük yoğunluklu yapı alanı olarak düzenlenmiş.  7 milyon m2 alan iptal edilip, bir milyon m2 alan imar düzenlemesi yapılıyor. Burası Sam mezrası, Sam’daki vatandaşlar, “doğalgaz boruları bizim yanımızdan geçerken, biz doğalgazdan faydalanamıyoruz. Sam imara açıldı açılacak diye konuşuluyor. Bir türlü imara açılamadı. Bölgede hakkaniyet çerçevesinde çalışmalar yapılmıyor” diyorlar. Şehrin konut ihtiyacını, arsa fiyatlarının yüksekliğinin farkındayız. Şehrin gelişmesine katkı sunmak için bu alanın imara açılıp, plana entegre edilmesini istiyoruz. “ dedi.

“Şehrin girişinde çarpık yapılaşmaya engel olmak istiyoruz”

CHP meclis üyesi Mehmet Sucu’nun konuşması üzerine açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak; “ Sizinde belirttiğiniz gibi şehrin konut ihtiyacının ve arsa fiyatlarının düşürülmesi için çalışma yapıyoruz. Başpınar şehrin girişi çarpık yapılaşma istemiyoruz. Şehrin girişinde kötü görüntüye müsaade edemeyiz. Şehrin her bölgesinde imar çalışmaları yapılıyor. “ dedi.

Gündem maddesi CHP meclis üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here