Bayram Bereketi 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Gaziantep’te bayram bereketi yaşanıyor. Ramazan Bayramına sayılı günler kalırken Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesi bayram öncesi en kalabalık günlerini yaşıyor.

 Suriyeli nüfus ile birlikte yaklaşık 2 buçuk milyon nüfusa ulaşan Gaziantep’te bayram alışverişi yapmak için ailece Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesinin dolduran vatandaşlar çarşıya hareketlilik getirdi. Bayram alışverişi dolayısıyla canlanan çarşıda bayram şekeri, çikolata, lokum ve giyim satışlarında hareketlilik yaşanıyor. Ramazan ayı boyunca durgun günler yaşayan Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesi esnafı da bayram öncesi yaşanan hareketlilikten memnun kalıyor.

 ÇARŞIDA BAYRAM HAREKETLİLİĞİ 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Gaziantep’te bayram bereketi yaşanıyor. Ramazan Bayramına sayılı günler kalırken Gaziantep’te Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesi bayram öncesi en kalabalık günlerini yaşıyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar bayram alışverişlerine başladı. Bayram alışverişi yapmak için ailece Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesinin dolduran vatandaşlar çarşıya hareketlilik getirdi. Bayram alışverişi dolayısıyla canlanan çarşıda bayram şekeri, çikolata, tatlı ve lokum satışlarında da hareketlilik yaşanıyor. Suriyeli nüfuz ile birlikte yaklaşık 2 buçuk milyon nüfusa ulaşan Gaziantep’te bayram alışverişi dolayısıyla esnafın da yüzü güldü.

BAYRAM TELAŞI BAŞLADI

Ramazan bayramının gelmesine sayılı günler kala Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesinde bayram telaşı başladı. Bayram alışverişi için çarşıya gelen vatandaşlar, bayramlık elbise, çanta, şeker, lokum ve diğer ihtiyaçlarını almaya başladı. Ramazan ayı boyunca durgun günler yaşayan Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesi Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte canlanmaya başladı. Satışlar memnun olan çarşı esnafı, bayrama özel indirim ve kampanyalar düzenliyor.

BAYRAM KAMPANYALARI BAŞLADI

Suriyeli nüfus ile birlikte yaklaşık 2 buçuk milyon nüfusa ulaşan Gaziantep’te Ramazan Bayramına sayılı günler kala vatandaşlar alışverişe akın etti.  Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesini dolduran vatandaşlar, çarşı esnafının yüzünü güldürdü. Çarşıda yaşanan hareketlilikten memnun kalan çarşı esnafı, vatandaşların güzel bir bayram geçirmesi için birbirinden değişik kampanyalar düzenliyor.

VATANDAŞLARI MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Ramazan Bayramı öncesi yaşanan hareketlilikten memnun kalan Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesindeki esnaf, bayrama bir hafta kala alışveriş yoğunluğunun başladığını söyledi. Gün boyunca çarşının yoğun geçtiğini belirten çarşı esnafı, “Şuan yoğun bir kalabalık var. Bayrama kadar işlerimizin yoğun olacağını tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmesi için kampanyalar düzenliyoruz. Biz mutlu olmak isterken vatandaşlarında mutlu olmasını istiyoruz.” Dedi. 

VATANDAŞLAR FİYATLARDAN MEMNUN

Ramazan Bayramı öncesinde Tarihi Almacı Pazarı ve Gaziler Caddesinde bayram alışverişi yapan vatandaşların bir kısmı fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olurken bazıları ise fiyatların uygun olduğunu söyledi. Bütçelerine göre alışveriş yaptıklarını belirten vatandaşlar, “Bayram dolayısıyla çocuklarımıza bayramlık eşyalar alıyoruz. Misafirlere ikram etmek için bayramlık şeker ve lokum alıyoruz. Bütçemize göre uygun fiyata bayram alışverişimizi yapıyoruz.” dedi.

FİYATLAR ÖNCEKİ YILA GÖRE DEĞİŞMEDİ

Ramazan Bayramı öncesi Gaziantep’te şeker, tatlı, çikolata ve giyim alışverişinde hareketlilik yaşanıyor. Ramazan bayramına hazırlanan vatandaşları bayram alışverişi telaşı sararken fiyatlarda geçen yıla göre fazla artış yaşanmadığına dikkati çeken çarşı esnafı, bayram alışverişinde şeker, çikolata, ve giyimde satışlarının ağırlıkta olduğunu söyledi.

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here