AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Dünyada çocukları öldürmeyi en iyi bilen ülke olarak tanımladığı İsrail’in devlet terörü estirdiğini ve soykırım yaptığını söyledi. 
Uzer “İsrail’in hava saldırılarıyla işlediği insanlık dışı cinayetlerin ardından Gazze’ye kara harekatı başlatmış olmasını lanetliyoruz,” diye konuştu.
İsrail’in dünyada barışı tehdit eden bir ülke olduğunu belirten Uzer, “İsrail yönetimi Filistin’de tarihte ender görülen vahşi bir katliam yapıyor. Bu mübarek ayda,Bu mübarek Kadir Gecesinde  Gazze’de, mazlum Filistinli çocuklar, yaşlılar, hastalar ve kadınlar keder, acı ve gözyaşları ile çaresizlik içinde akıbetlerini bekliyorlar. Zalime ve zulme destek veren veya göz yuman herkes bu vahşetin paydaşı durumuna düşmektedir.” diye konuştu. 

Müslümanların da bu vahşi katliamlara maddi destekler verdiğini belirten Uzer, “İsrail ordusunun attığı her bomba ve füze; sıktığı her kurşun bizim de verdiğimiz paralarla temin edilmektedir. Yani parçalanan her Filistinli çocuğun kanının akıtılmasına destek veriyoruz.”  dedi.

Katliama sessiz kalan Müslüman ülkeleri, Birleşmiş Milletler ve Güverlik Konseyi’ni de sessiz kalmalarından eleştiren Uzer şöyle devam etti, “ Gün mazluma sahip çıkma, zalimin karşısında durma günüdür. Hz.Hüseyin (ra) efendimizin dediği gibi “ En büyük cihad zalimin karşısına geçip sen haksızsın diyebilmektir.” İsrail devlet terörü işleyerek haksızlık yapmaktadır. Türkiye coğrafyasında bu haksızlığı en yüksek sesle dile getiren tek ülkedir. Darbeci Mısır yönetimi ise sessiz kalarak din kardeşinin katledilmesini izlemektedir.Biz Sessiz kalmayacağız israil’e asla destek vermeyeceğiz.”

“İsrail ürünlerini boykot edelim”
Yahudilerin sahip olduğu bazı şirketler karlarının bir kısmını İsrail donanmasına aktardığını kaydeden Uzer. “Karının bir kısmı İsrail ordusuna aktarılan bu ürünlerin satışı sonrası elde edilen gelirler Müslüman kardeşlerimizin üzerine bomba ve mermi olarak yağmaktadır. Müslüman çocuklarının parçalanmasına katkı sunmak istemiyorsanız: “ İsrail ürünlerini boykot edelim. İsrail mallarına teveccüh göstermeyelim. Hz. İbrahim’in atıldığı ateşi söndürmek için bir damla suyu taşımaya çalışan Karınca misali, safımızı belli ederek zalimin zulmüne destek değil, mazlum Müslüman kardeşimizin yanında olduğumuzu gösterelim. AK Parti Gaziantep teşkilatı olarak Müslüman katliamı yapan İsrail Ordusuna destek veren Yahudi Şirketlerinin ürünlerini boykot ediyoruz ve tüm Gazianteplileri  bu boykota katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here