seker-chp-heyetiyle-suructaCHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Milletvekilleri Hüseyin Aygün, Nurettin Demir, Mahmut Tanal, PM Üyesi Şenal Sarıhan’dan oluşan bir heyetle Suruç’a gitti.

Suruç’ta sınırda bekleyen Suriyelilerle görüşen CHP heyeti, DBP’li Suruç Belediyesini ziyaret ettikten sonra Mürşitpınar Sınır Kapısı’na gitti. CHP heyeti daha sonra sınırdan Suriye tarafına geçerek burada da incelemelerde bulundu.

IŞİD’in zulmünden kaçarak Türkiye’ye gelenlerin giriş yaptığı Yumurtalık Köyü’ne de gelen CHP heyeti, Suriyelilerin geçiş yaptıktan sonra üst aramalarının yapıldığı kontrol noktasına gitti ve burada koordinasyonu sağlayan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş’ten bilgi aldı. CHP heyeti daha sonra AFAD’ın kurduğu mobil koordinasyon merkezinde, sınırdan geçenler için yürütülen çalışmaları inceledi.

Heyetin çalışmaları hakkında bilgi veren CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker şunları söyledi:

CHP’DEN 10 TIRLIK YARDIM MALZEMESİ

“IŞİD’in zulmünden kaçan insanların yaşadıklarını yerinde incelemek, eksiklikleri tespit etmek, bunlara çözüm sunmak üzere Suruç’ta bölge halkıya, sınırdan geçiş yapan Suriyelilerle, bürokratlarla ve yerel yönetimle bir dizi temaslarda bulunduk. CHP’li belediyelerin kaynaklarıyla oluşturulan 10 TIR’lık yardımı ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere yetkililere teslim ettik. Bölgede yaşanan dram son buluncaya CHP olarak bölgede olmaya, her türlü yardım ve katkıyı sunmaya devam edeceğiz”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here