Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası ekipleri, diyabet hastalığı nedeniyle sol bacağının diz kapağının üzerinden kesilmesi sonucu bedensel engelli olan Mehmet Naci Başkak’ı evinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Mutluluğunu eşiyle paylaşan Başkak, kendisine bu mutluluğu yaşatan Başkan Fadıloğlu’na teşekkür etti.

ALLAH BAŞKANIMIZI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

İncilipınar Mahallesinde ikamet eden ve diyabet hastalığı nedeniyle sol bacağının diz kapağının üzerinden kesilmesi sonucu bedensel engelli olan 64 yaşındaki Mehmet Naci Başkak’ı ziyaret eden Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası ekipleri, Başkak ile yakından ilgilendi.  Bir süre Başkak ile sohbet eden ekipler, getirdiği akülü tekerlekli sandalyeyi Başkak’a takdim etti. Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Başkak, ilk turunu evinin önünde attı. Mutluluğu gözlerine yansıyan Başkak, sevincini eşiyle paylaştı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini ileten engelli Mehmet Naci Başkak, “Diyabet hastalığından dolayı sol ayağım kesildi, diğer ayağım ise kılcal damarlarda sorun olduğundan dolayı yürüyemiyorum. Engelli olduğum için akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacım vardı. Daha önce normal manuel tekerlekli sandalye kullanıyordum. Bu hem benim için hem de bana yardımcı olmaya çalışanlar için büyük zorluklar oluşturuyordu. Her gün mutlaka iki kişinin bana yardım etmesi gerekiyordu. Akülü tekerlekli sandalye için Şehitkamil Belediyemize müracaat ettik. Sağ olsunlar Belediyemizden ekipler gelip incelemelerini yaptıktan sonra bugün tekerlekli sandalyemi getirdiler. Bundan dolayı çok mutluyum, çok sevinçliyim. Belediye Başkanımıza bana bu tekerlekli sandalyeyi gönderdiği için çok teşekkür ediyorum. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin” dedi.

EŞİM BUNDAN SONRA KENDİ BAŞINA İSTEDİĞİ YERE RAHATLIKLA GİDEBİLECEK

Engelli Mehmet Naci Başkak’ın eşi ise, “Daha önce çok zorluklar yaşıyordum. Eşime önce koltuk değnekleri aldık onunla yapamadı. Üçgen sehpa getirdik onunla da yürüyemedi.  Daha sonra emeklemeye başladı fakat bu seferde dizlerinde ağrı oldu. Normal tekerlekli sandalye getirdik. Onda ise her zaman iki kişinin yardım etmesi gerekiyordu. Benim dizimde platinli olduğu için bende fazla yardım edemiyorum. Şehitkamil Belediyemizin engelli vatandaşlar için akülü tekerlekli sandalye dağıttığını duyduk. Bizde Belediyemize müracaat ettik. Çok şükür Belediyemizden arkadaşlar eşimin akülü tekerlekli sandalyesini getirdiler. Eşim bundan sonra kendi başına kimsenin yardımı olmadan istediği yere rahatlıkla gidebilecek. Belediyemize engelli vatandaşlar için yapmış olduğu bu hizmetlerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here