Resim_1388677583ANTEPPRESS-GAZİANTEP 

Gaziantep`te Karagöz ve Suburcu Caddeleri’nin çehresi değişti, ama trafiğe çözüm bulunamadı. Trafiğin sıkışıklığından ve parkomatların tekrar getirilmesini eleştiren vatandaşlar, yapılan çalışmalardan sonra Karagöz ve Suburcu caddesinin trafikte bir arpa boyu yol kat edilemediğini dile getirdi.

Karagöz Caddesi’nde trafik eski görüntüsüyle oldukça sıkıntılı bir cadde olarak adlandırılırken, yapılan kaldırım çalışmaları sonrası cadde makyajlandı. Ancak trafik sıkıntısına en ufak bir çözüm getirilemedi. Vatandaşlar, ‘Yolların yapılması iyi mi oldu kötü mü oldu ?’ diye belediyelere yükleniyor.

Turistik açıdan ve ticaret açıdan önemli bir konuma sahip olan Karagöz caddesi ve Suburcu caddesi bir çok vatandaş, yerli ve yabancı insanlar tarafından kullanılan ve gezilen önemli bir konuma sahip olurken, Gaziantep kalesine yakınlığıyla ve Gaziantep’in çarşısı olan Gaziler caddesine yakınlığıyla hem trafik açısından hemde insan sayısı açısından kalabalık bir bölge. İnsanlar tarafından sıkça kullanılan ve beğenilen bu cadde, Belediyelerin yeni yapmış olduğu çevre düzenleme ve altyapı çalışmalarına olumsuz yönde eleştiri yağıyor.

“Geçti Bor’un pazarı”

Suburcu caddesi esnafı olan bir vatandaş, yapılan çalışmalardan trafiğe yönelik bir çalışma olmadığını belirterek, “ Yapılan çalışmalar sadece altyapı ve görünüm. Bizim asıl sıkıntımız burada trafiğin sıkışıklığı ve parkomatlardı. Suburcu’nun ve Karagöz’ün en büyük sıkıntısının ne olduğu bilinmesine rağmen altyapı dediler, görüntü dediler, ağaç dediler… Dediler de dediler. Şimdi Karagöz ve Suburcu yeni yapıldı diye çözülmez de. Ne diyelim. Geçti Bor’un pazarı” dedi.

“Burası yenilendi iyi mi oldu ?”

Parkomatlara yüklenen bir vatandaş, parkomatların Karagöz Caddesi’nde bulunmasını eleştiri ederek, “ Parkomatları burada istemiyoruz. İş yerimiz Karagöz caddesi önünde mal taşırken iş yerimize sıkıntı yaşıyoruz. Özel halk otobüsleri, ambulanslar ve diğer geçmesi üstünlük olan araçlar geçerken burada zorlanıyor. Şimdi burası yenilendi iyi mi oldu ? Bir belediye iş yaparken kökten bütün sıkıntılara çözüm bulması gerek.” diye konuştu.

“Yollar yine dar ve trafik sıkışık”

Yolların genişletileceği yönünde düşüncesi olan başka bir vatandaş ise, “ Ben burası yapılmadan önce yollar kesin genişletilir, kaldırımlar biraz küçülür sanmıştım. Ama sadece altyapı önemsendi. Beklentilerimiz boşa çıktı. Yollar yine dar ve trafik sıkışık.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here