Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet İhsan Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi işçilere para ödemedi” şeklinde çıkan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

İTİBAR ETMEYİN

Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren Tahmazoğlu,  “Şahinbey Belediyesi tarafından Barak Mahallesi’nde yürütülen Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yaptırılan Yeşilvadi konutlarının inşaatında çalışan işçilerin maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle yaptıkları eylemler bazı yazılı ve görsel basın organlarında kamuoyuna ‘Şahinbey Belediyesi işçinin parasını ödemedi’ şeklinde aktarılmıştır. Habere konu olan konutların yapım işi Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan ihaleyle bir inşaat firmasına verilmiştir. Konutların yapım işi ihaleyi alan firma tarafından devam ettirilirken, Belediyemiz tarafından düzenli olarak firmaya hak ediş tutarları ödenmiş olup, Belediyenin firmaya şuanda herhangi bir borcu bulunmamaktadır” diye konuştu.

“Habere konu işçiler, ihaleyi alan firma tarafından çalıştırılmakta olup hak ve alacakları da yine ihaleyi alan firma tarafından ödenmesi gerekmektedir” diyen Tahmazoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İşçilerin alacaklarının ödenmemesiyle ilgili Şahinbey Belediyesinin hiçbir kusuru ya da sorumluluğu bulunmamaktadır. Habere konu işçi alacaklarının muhatabı işveren sıfatı ile ihaleyi alan firmadadır. Bu sebeple 18 Kıs4m 2014 tarihinde, bazı yazılı ve görsel medya unsurlarında yer alan  ‘Şahinbey Belediyesi işçilere para ödemedi’ şeklinde çıkan haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here