59830512222.03.20141583gaziantepgunes

Eski Garajlar bölgesinde bulunan tamirci esnafını ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni yapılan Şahinbey Sanayi Sitesi’nin tamamlandığını ve şuanda altyapı ve yollarının yapıldığını belirterek, 2 ay içerisinde buradaki tamirci esnafını yeni sanayi sitesine taşıyacakları müjdesini verdi.

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hakan Kurt ile birlikte eski garajlar bölgesinde bulunan tamirci esnafını ziyaret etti.
Başkan Tahmazoğlu ve Milletvekili Bakbak, işyerlerini tek tek dolaşarak esnafa hayırlı işler diledi. Tamirci esnafı ise, büyük ilgi gösterdiği Başkan Tahmazoğlu’na kendileri için yaptırdığı yeni sanayi sitesinden dolayı teşekkür etti.

BAŞKANIMIZ ESNAFIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ÇALIŞMA YAPTI

Eski Garajlar bölgesi ziyareti sonrası konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Eski garajlar bölgesinde bulunan tamirci esnafımız zor şartlarda çalışıyor. Buradaki hem esnafımız hemde bu bölgede oturan vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyor. Bunun için burada ticaretin ve ailenin birbirinden ayrılması gerekmektedir. Bu noktada Şahinbey Belediye Başkanınız Mehmet Tahmazoğlu önemli çalışmalar yapmıştır. Başkanımızın yaptığı Şahinbey Sanayi sitesi tamamladı. Esnafımız buraya taşındığında çok rahat edeceklerdir. Esnafımızda bu konuda başkanımıza çok teşekkür ediyor. Bende böyle önemli çalışmalar yapan başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

2 AY İÇERİSİNDE ESNAF TAŞINACAK

Tamirci esnafının büyük ilgi gösterdiği Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Eski garajlar bölgesinde bulunan esnafımızı ziyaret ettik. Tek tek işyerlerini dolaşarak hayırlı işler diledik. Burada ve Şahinbey ilçemizin değişik bölgelerinde bulunan tamirci esnafımız için yaptığımız Şahinbey Sanayi Sitemiz tamamlandı. Şuanda altyapı ve yolları yapılıyor. İnşallah 2 ay içerisinde buradaki esnafımızı oraya taşıyacağız. Bugünde gezdik gördük ki sayın vekilimin söylediği gibi altta küçücük dükkanlar ellerini yıkayacak su bile yok, tuvaletleri yok, üstte evler var. Evlerde oturan vatandaşlarımız rahatsız iş yerlerinde esnafımız rahatsız durumda. Buranın bir an önce kaldırılması gerekiyordu. Bu 40 yıllık bir problem bu problemi de çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah 2 ay gibi bir süre içerisinde burası tamamen boşalacak. Yeni sanayi sitesinde geniş caddeleri ile geniş çalışma alanlarıyla sosyal donatılarıyla mesleklerini güzel bir şekilde yapabilecekleri mekanlarına da inşallah kavuşmuş olacaklar. Ben şimdiden tüm esnafımıza hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here