xberat-kandilinde-camiler-doldu-tasti-haber-icresim_jpg_pagespeed_ic_J-lI33L2WTZafer Mahallesi’ndeki Salih Muhlise Camisi’nde kandil dolayısıyla düzenlenen programa katılan vatandaşlar, namaz kılarak dua okudu.

Programda Gaziantep vaizi Dursun Ali Şeker, Berat Kandili’nin önemini anlattı. Kur’an-ı Kerim ve mevlidin okunduğu programda Türkçe ilahiler söylendi.

Barış ve kardeşlik vurgusu yapılan program, duayla son buldu.

Uşak

Kentte Berat Kandili dolayısıyla camilerde yoğunluk yaşandı.

Kent merkezindeki camileri dolduran vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyerek, dua etti. Yoğunluk nedeniyle bazı vatandaşlar, namazlarını cami avlularında kıldı.

Yücetepe Camisi’nde üç ayların ve kandil günlerinin önemini anlatan hutbe okuyan caminin imamı Yüksel Cicik, ramazana sayılı günler kaldığını belirterek, İslam alemininhuzur içinde yaşaması için dua etti.

Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Cicik, “Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma zamanıdır. Bu mübarek gece ve onu izleyen ramazan ayında, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız.” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here