WP_20140925_130 25.09.2014 tarihinde Beykent Parkında Zilhice ayının başlangıcı aynı zamanda Prof.Dr. Necmettin Erbakan Sosyal Tesisleri Bayan Kuran kursu açılışı eğitim ve öğretim dönemi vesilesiyle güzel bir birlik beraberlik şöleni yapıldı.

WP_20140925_134

Manevi sıcaklığın derinden hissedildiği gün ve gecelerde halkımızla daha çok yakınlaşarak derin bir sevgi, saygı ve muhabbet içinde güzel bir şölen oldu. Bunun gibi güzel kutlama ve şölenleri arttıracağız inşallah. Geceye teşrif eden Gaziantep İl müftüsü Ahmet ÇELİK Bey de geceyi kutlayarak hayırlı olsun dileğinde bulundular. Gece vesilesiyle halkın yoğun bir katılım gösterdiği gecemiz de halkımıza   güzel ikramlar da sunuldu.

WP_20140925_173

Gece etkinlikte konuşan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ramazan ÇETİN, Kısa bir konuşma yaptı. Zilhice ayının anlam ve öneminden ve yaklaşan kurban Bayram Bayramından bahsettiler. Çetin, ayrıca bayramın yüce bir erdem, derin bir bağlılık, sağlam bir fedakârlık, hakka teslimiyet, gerçek bir kulluk şiarı olduğunu ifade ettiler. Daha sonra ilahiler söylendi, şiirler okundu, semazen gösterisi yapıldı. Gece çok güzel oldu. Şölene katılanlar, böyle gecelerin daha çok olmasını istediler.

Ayrıca Prof. Dr. Necmettin Erbakan sosyal Tesislerinde Bayan Kuran Kursu’nda ders veren Arzu ÇETİN  hoca hanıma da çok teşekkür ettiler. Onunla iftihar ettiklerini onun azim, sabır sebat ve gayretiyle Beykent’in toptan bir Kuran Kursuna dönüştüğünü ifade ettiler. Değerli Beykent muhtarı Hayrettin KARATAŞ’ beyefendinin da destek verdiği gece nice güzelliklere vesile oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here