beylerbeyinde-ornek-altyapi-calismasi-

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, imara yeni açılan Beylerbeyi’ndeki altyapı çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Beylerbeyi bölgesinde örnek bir altyapı çalışması gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Fadıloğlu, “Milletin kaynağını harcıyoruz. Milletin kaynağının heba olmaması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

BEYLERBEYİ’NDE ÖRNEK ALTYAPI ÇALIŞMASI YAPILDI

Şehitkamil Belediyesi, planlı kentleşmenin önemine uygun projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İmara yeni açılan alanlarda gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarında örnek projeler uygulayan Şehitkamil Belediyesi, Beylerbeyi bölgesinde yürütülen altyapı çalışmalarını tamamladı. Kurumlar arası işbirliğinin önemine değinen Başkan Fadıloğlu, Beylerbeyi bölgesinde örnek bir altyapı çalışması yürüttüklerini belirtti.

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, imara yeni açılan Beylerbeyi’ndeki altyapı çalışmalarına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Fadıloğlu, “Beylerbeyi’nde, yeni stadyumun karşısındaki alanın uygulamasını tek kalemde bitirdik. Daha sonraki süreçte de yol çalışmasına başladık. Uygulamayı bitirir bitirmez diğer altyapı kuruluşlarıyla irtibata geçtik. TEDAŞ, TELEKOM, GASKİ, GAZDAŞ gibi kurumlarla irtibata geçerek bir daha yapılmış yerlerin kazılmaması adına, işin bir kerede yapılmasını talep ettik. Altyapı kurumlarımız da kendi bütçeleri dahilinde programlarına aldılar. Kademeli olarak bütün altyapı kuruluşları o bölgeye girdi. Milletin kaynağını harcıyoruz. Milletin kaynağının heba olmaması adına bütün altyapı bittikten sonra asfalt çalışmasını yapıyoruz. Beylerbeyi’nde, yeni stadyumun karşısındaki alanda bütün yolların asfaltı tamamlandı ve milletimize teslim edildi” açıklamasında bulundu.

ÜLKE KAYNAKLARI HEBA OLMAYACAK

Beylerbeyi’nde gerçekleştirilen altyapı çalışmasının örnek teşkil edeceğini dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Beylerbeyi’nde, yeni stadyumun karşısındaki alanın şu anda kaldırım ihalesini yapıyoruz. Kaldırım ihalesini daha önce yapmış olsaydık, aydınlatma direklerinden dolayı sonra yeniden eşilecekti. O bölgenin aydınlatma direkleri de dahil bitirildiği için biz kaldırımı yaparken bundan sonra kimse kaldırıma zarar vermeyecek. Bu da ülke kaynaklarının heba edilmemesini sağlayacak. Bu çalışmayı örnek alarak, yapılacak tüm çalışmaların bu şekilde olmasını istiyoruz. Bunun için de esas olan kurumlar arası koordinasyondur. Eğer siz diğer kuruluşlara haber vermeden işlem yaparsanız olmaz. Bunun bir plan program dahilinde olması lazım. Biz de ne zaman nereyi yapacaksak diğer altyapı kuruluşlarıyla paylaşıyoruz. Altyapı kuruluşları da ona göre hazırlıklarını yapıyor. Biz de kendi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Eşgüdümlü olarak bir sıkıntı çıkmıyor. Bu durumda hem milletimiz hem altyapı kuruluşları hem de Şehitkamil Belediyesi olarak biz mutlu oluyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here