mavikentte-adim-adim-sona-dogru

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dar gelirli ailelere yönelik yaptırdığı Mavikent Konutlarının 4’üncü etap çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yaptırılan ve daha önceki etaplarda 2 bin 340 ailenin yararlandığı Mavikent Konutları’nın 4’üncü etabın da adım adım sona doğru geliniyor. Geçen yıl Ağustos ayında yapılan çekilişle belirlenen 1.000 ailenin oturacağı Mavikent 4’üncü etapta çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. 30 binden fazla kişinin başvurduğu ve yapılan kurayla 1.000 kişinin belirlendiği konutlar daha sonra sıkı bir elemenin ardından hak sahipleri belirlenmişti. Yoğun bir çalışma temposuyla hazırlanan konutların bu yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

“BU YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent 4’üncü etap konutlarının inşaat çalışmasını yerinde inceledikten sonra örnek daireyi gezdi.

Başkan Tahmazoğlu, Mavikent 4’üncü etap konutlarının diğer etaplardan biraz daha geniş olduğuna dikkati çekerek “Mavikent 4’üncü etabımız hızla ilerliyor. Kaba inşaları tamamlanan inşaatımızın iç kısımlarındaki duvar sıvası gibi iç imalatlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mavikent 4’üncü etaptaki konutlarımızı bu yıl sonuna kadar tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Bu etaptaki binalarımızın arası açık ve ferah, dairelerimiz diğer etaptaki dairelerimizden 10 m² daha geniş. Orada gördüğümüz ufak tefek eksiklikleri burada tamamlayarak daha güzel bir mekân oluşturmaya çalıştık. Hem daireler daha büyük daha ferah, hem de çevre düzenlemesi bakımından binalarımızın arası daha açık. İki blokumuzun arasında çok geniş bir park bulunmakta ve bunun içerisinde oyun alanlarını, spor alanlarını planladık. Gerek buranın yüksekliği ve havasıyla, gerekse ulaşım rahatlığıyla, gerekse sosyal donatılarıyla birlikte tam bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Ben şimdiden hak sahiplerine, Gaziantep’imize ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here