Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezi, ‘Bir Çocuk da Siz Giydirin’ kampanyası kapsamında yardım yapıyor.

Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezi, Ramazan Ayı dolayısıyla ‘Bir Çocuk da Siz Giydirin’ isimli bir kampanya başlattı. Kampanya dahilinde maddi durumu kötü ailelere gıda ve giyim yardımı yapılıyor.

Yardım kampanyası, 5 Temmuz Cumartesi günü başlatıldı. Kampanya kapsamında şu ana kadar yaklaşık 5 bin kişiye gıda ve giyim yardımı yapıldı. Yardımlarda aile fertlerine; pantolon, tişört, ayakkabı, iç çamaşırı ve çorap dağıtılırken gıda paketlerinin içersinde ise 5 kilogram makarna, 5 kilogram yağ, 4 kilogram pirinç, 4 kilogram bulgur, 2 kilogram şeker, 1 kilogram çay ve 2 kilogram mercimek bulunuyor.

Yardımların 25 bin aileye ulaştırılması hedefleniyor. Toplam 19 gün devam edecek olan yardımlar, 24 Temmuz Perşembe günü Kadir Gecesi akşamında sona erecek. Yardım kampanyasının son iki gününde ise Suriyeli 2 bin 200 aileye yardım yapılması planlanıyor.

Yürütülen yardım hizmetlerine ilişkin açıklamada bulunan Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezi Başkanı Talip Çelik, şunları söyledi:

“Ramazan Ayı’nda ‘Bir Çocuk da Siz Giydirin’ kampanyası yapıyoruz. Bunu her yıl yapıyoruz. Geçen yıl Ramazan ayında giydirmiş olduğumuz insan sayısı 25 bin 280 kişi. Bunu yıllık olarak hesapladığımızda 50-52 bin kişiyi buluyor. Bu yıl bu sayının üstüne çıkmayı düşünüyoruz. Günlük ortalama 150-170 aileye hizmet veriyoruz. Her aile de ortalama 6 kişi olarak hesaplandığında çok ciddi bir rakam tutuyor.”

Talip Çelik, Ramazan Bayramı öncesi yapılan giyim yardımlarının özellikle çocukları sevindirdiğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here