her-gun-5-bin-500-kisiye-corba-ikrami

Şahinbey Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına konulan çorba kulübelerinde günde 5 bin 500 kişiye ücretsiz çorba ikramı yapılıyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sabah saatlerinde yapılan ikramlara katılarak vatandaşlara kendisi çorba ikramında bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Şahinbey Belediyesi sabahları 5 bin 500 vatandaşa sıcak çorba, günde 8 bin 500 kişiye ise yemek sıcak yemek ikramında bulunmaya devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sabahın erken saatlerinde çorba kulübelerini ziyaret ederek vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Kulübelere çorba almaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tahmazoğlu, bu alanda yapılan çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 “HER GÜN 5 BİN 500 KİŞİYE SICAK ÇORBA”

Şehirde belirlenen 7 noktada Şahinbey Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunulduğunu söyleyen Tahmazoğlu şöyle konuştu:

“Şahinbey Belediyesi olarak bizim uzun yıllardan beri devam eden bir geleneğimiz çorba dağıtımı. Bunun sayısını da arttırdık. Her gün sabah saatlerinde 5 bin 500 vatandaşımıza sıcak çorba ve ekmek ikram ediyoruz. 8 noktada dağıtımı yapıyoruz. Sabahları öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın çorba dağıtımına ilgisi oldukça fazla. Vatandaşın duası lazım bize bizde onu almaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız okula gitmeden veya işe başlamadan gelip çorbalarını içiyorlar.  Ben bütün vatandaşlarımıza afiyet oysun diyorum” dedi.

Çorba ikramından memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar ise işe gitmek için evden erken çıktıklarını Şahinbey Belediyesi’nin çorba kulübelerinden aldıkları çorbayla özellikle kış döneminde içlerinin ısındıklarını ifade ederek Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here