AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı

Uzer mesajında, ‘’Öğretmenlik, mesleklerin en güzeli ve en kutsalıdır. Öğretmen de insanların en değerlisidir. Bu kutsallık insanların öğretilmeye ve eğitilmeye olan ihtiyaçlarından kaynaklanmaktadır. Peygamber Efendimiz, eğitim ve öğretim görevini vefatına kadar 23 yıl aralıksız olarak sürdürmüş ve vefat ederken de geride yüz bini aşkın eğitimli sahabe topluluğu bırakmıştı. Eğitimle en azgın, en sapkın ve başıbozuk insanları, en ahlaklı, en dürüst ve en merhametli insanlar haline getirmişti’’ dedi.

Hz. Ali Efendimize nispet edilen, halkımız ağzında yaygın bir söz vardır. Anlamı çok güzeldir.
“ Kim bana bir harf öğretirse, ben onun 40 yıl kölesi olurum.” Sözlerine yer veren Uzer, ‘’Evet, öğretmenler eli öpülesi seçkin insanlardır. Meşru olmak kaydıyla öğretmenlik mesleğinin dışındaki dallarda da eğitici, öğretici, usta ve hoca konumunda olan herkes sevgi, saygı ve vefayı hak etmektedir.

Gaziantep’te 1104 okul, 12.800 derslik sayısı, 534.315 öğrenci sayısı ve 19.341 Öğretmen sayısı bulunduğunun hatırlatan AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Gaziantep’te derslik başına düşen öğrenci sayısının ilköğretimde 40, Ortaöğretimde 37 Meslek ve Teknik Eğitim’de ise 41 olduğunu belirtti.

Gaziantep’in mecburi hizmet bölgesi olması için çaba göstereceğini kaydeden Uzer, öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi için de gayret ve çaba göstereceğini söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir millet, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir.” sözlerini hatırlatan Uzer, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, Öğretmenlere Gaziantep halkı adına saygı, sevgi ve şükranlarını sunduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here