İslahiye’de Şehitler Gecesi Yapıldı…

IMG_20160220_014338

İlk-Der (İmam Hatip Ve İlahiyat gönüllüleri derneği) Gençlik Akademisi’nin organize ettiği “Şehitler Gecesi” Programı, İlk-Der İslami Değerler Akademisi’nde yapıldı.

İlk-Der (İmam Hatip Ve İlahiyat gönüllüleri derneği) Gençlik Akademisinin organize ettiği “Şehitler Gecesi” İlk-Der İslami değerler akademisinde yapıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu gecede, duygusal anlar da yaşandı. Zaman zaman katılımcılar tarafından tekbirler getirildi.

Kuran tilaveti ile başlayan programda günün konuşmasını Mavi Marmara Gazisi Necmettin Şekeroğlu yaptı.

Şekeroğlu konuşmasında; “Mavi Marmara’da bulunmak bizim için bir salih ameldi. Mavi Marmara’da bulunmak isteyen daha binlerce müslüman vardı. Bizler Mavi Marmara’da bulunan şanslı Müslümanlardık. Mavi Marmara şehidleri bizim için çok kutsaldır. Bu anlamlı günde bir kez daha tüm şehidlerimizi rahmetle anıyorum.”dedi.

“Şehadet bir çağrıdır tüm nesillere” der şehit Metin Yüksel. Evet şahadet bir çağrıdır, Bedirden Uhud’a, Gazze’den Kudüs’e ulaşan..”

Şekeroğlu konuşmasında Mavi Marmara’nın bir milat olduğunu, İşgalci İsrail’in Mavi Marmara’dan önce Gazze’ye girebilecek malları listelerken, Mavi Marmara’dan sonra Gazze’ye giremeyecek malları listelediğini söyledi.

Daha sonra İmam Hatip Derneği’nin eski başkanlarından Ali Kelebek duygularını dile getirdiği bir konuşma yaptı. Müslümanların İslam için mücadele etmesi gerektiğini söyledi ve Programı düzenleyenler teşekkür etti.

İlk-der gençlik akedemisi ezgi grubunun okuduğu ezgilerden sonra İlk-der gençlik akademisi gençleri Şehidlerin hayatlarını anlattılar.

IMG_20160220_014308

Şehit İskilipli Atıf Hoca

Şehid Ömer Muhtar

Şehit Hasan El Benna’yı

Şehit Malkomx

Şehit Seyyid Kutub

Şehid  Naci El Ali

Şehit Metin Yüksel

Şehit şeyh Ahmet Yasin

Şehit Esma Baltaci

Şehit Furkan Doğan

Mavi Marmara şehitlerinin hayatları ile ilgili bilgi verdiler.

İlk-Der gençlik akademisinin organize ettiği şehitler gecesi katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi. Şehitlerin hayatlarının anlatılmasından sonra sona erdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here