2015-07-20-masalda-hersey-var-turkiye-yok

HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısıyla ilgili konuştu.

Tabi konuşmasında Suruç’taki terör saldırısının yegane sorumlusu olarak hükümeti suçlayan güzellemelere imza atmış. Ama nedense bütün siyaset ve varlığını silah ile şiddet ile besleyen, edindiği kazanımları silaha borçlu zanneden, yıllardır şiddet ve terör denince ilk akla gelen malum örgüt ve uzantılarıyla ilgili en ufak bir eleştiri yapmamış.

Ne diyelim tam bir akıl tutulması ve mantık saplantısı.

Doğan’ın açıklaması şöyle:

Cenazelerin geleceği Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na gelen Celal Doğan, saldırıyla ilgili basına açıklamalarda bulundu. Doğan şöyle konuştu:

“Haberi İstanbul’da aldım. Aldığımız bilgiye göre cenazeler Gaziantep’e gelecek Gaziantep Adli Tıp Morgu’nda kimlik tespitleri DNA testlerinden sonra memleketlere buradan sevk edilmesini Devlet planlıyor.

Artık bu saatten sonra sözün bittiği yerdeyiz. Aylardır, yıllardır uyarıyoruz. Gaziantep’in, Şanlıurfa’nın sınırlarına tehlikenin dayandığı bu tehlikeyi görün dedik, ama maalesef göremediler. Biz bugün eldeki rakamlara göre 31 şehidimizi buradan uğurlayacağız. Bunlar Kobani’nin hizmet şehitleridir. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum ve Türkiye’nin başı sağ olsun. Burada biteceğini de zannetmiyorum açıkçası, günlerdir söylüyoruz terörle yatağa girmenin hiçbir faydası yoktur. Teröre destek verip Suriye’deki rejimi devirmek amacının geldiği nokta dönmüş bizi vurmuştur.

Burada devlet acaba Kürtlerle IŞİD’i karşı karşıya getirirsem anlayışı ters tepmiştir. Şu andaki boğdurdukları Türkiye Cumhuriyeti’nin 25 yaşındaki genç çocukları olmuştur. Onları biz şehit olarak kabul ediyoruz. Eldeki deliller bir intihar saldırısı olduğunu söylüyor. Kaç kişidir detayları bilmiyoruz. Adli safhada bunları inceleyeceğiz. Ama ortada bütün bu ölümlere bu kadar ağır yaralılara rağmen bir aydan beri Türkiye’de şunu söylüyorum; açıkçası La Fonten’in masalları gibi, bir varmış bir yokmuş gibi koalisyon masalları anlatılıyor. Türkiye’de gördüğüm gerçek şu her şey var masalda Türkiye yok Türkiye’yi masaya koyup çare bulmanın zamanıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here