hayal-ettigim-sinifta-egitim-gormek-istiyorum-haber-icresim

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi 10’uncu sınıfı, öğrencilerin hayal ettikleri sınıfta eğitim görmeleri amacıyla oluşturulan proje kapsamında sınıfların tavan ve duvarları çizdikleri resimlerle donattı. Konuyla ilgili konuşan Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, “Biz bu projeyle, öğrencilerimizin hayal ettikleri bir sınıfta eğitim görmelerini sağlamayı amaçladık. Sınıfımızı, öğrenci ve velilerimizin ortak çalışmasıyla, öğrencilerimizin olmak istedikleri sınıf haline dönüştürdük. Daha sonra bu projeyi daha da genişleterek Avrupa Birliği projesine dönüştürme kararı aldık. Şu an aynı proje üzerinde çalışan 9 ülke olarak, mart ayının sonuna kadar bir proje yazacağız. Projemiz kabul edildiği takdirde, yaklaşık 30 öğrencimizi yurt dışına götüreceğiz ve bu sınıfların tüm Avrupa’ya yayılmasını sağlayacağız’’ şeklinde konuştu.

Duvardaki resim çalışmalarında aktif olarak görev alan öğrenci Ferdi döner, böyle bir projede yer aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Ben sokak sanatçısı olarak bu işi zaten yapıyorum. Şimdi okulumuzda hocalarımızın da desteğiyle böyle bir projeye atıldık. Birlikte ortaya çıkardığımız bu çalışma dolayısıyla olumlu tepkiler aldık’’ diye konuştu.
Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki sergi açılışına Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here