sehitkamil-belediyesi-zabita-ekipleri-is-yerl-6137782_o

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, halk sağlığını korumak ve iş yerlerinin hijyenik ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak adına denetimlerini sıklaştırdı. Market, kasap, fırın gibi bir çok iş yerlerini denetleyen Zabıta ekipleri, hijyenik kurallarına uymayan ve bandrolsüz eşya satımı yapan iş yerlerine cezai işlemlerde bulundu.

Halkın sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak adına denetimlerini aralıksız olarak devam ettiren Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik denetimlerde bulundu. Zabıta ekipleri, özellikle Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte halkın en çok hizmet aldığı iş yerlerinde denetimlerini arttırdı.

GIDA ÜRÜNLERİNİN SON KULLANMA TARİHLERİ VE BADROLLERİ KONTROL EDİLDİ

İlçe genelinde hizmet veren market, kasap ve pide fırınlarına yönelik denetim yapan ekipler, hijyen kurallarına uyulması yönünde işletme sahiplerine cezai işlem uygulayarak, uyarılarda bulundu. Denetimler sırasında ürünlerin son kullanma tarihi ve bandrollü olup olmadığını kontrol eden ekipler, bazı ürünleri de tartarak gramajlarını teyit etti.

Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimleri olumlu bulduklarını belirten esnaf şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın Ramazan ayında daha kaliteli ve hijyenik ortamlarda muhafaza edilen ürünleri almaları için gereken özeni göstermeye gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın bandrolü olmayan ve kullanma tarihi geçen ürünleri almamalarını tavsiye ediyoruz. Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekiplerinin yaptıkları denetimleri de olumlu buluyoruz. Çünkü denetimlerin yapılması hem biz esnaflar için hem de vatandaşlarımızın sağlığı için iyi oluyor. Bugünde Zabıta ekipleri iş yerlerimizde denetimlerde bulundular. İş yerlerimizde her hangi bir sorun olmadığını tespit ettiler. Bu denetimlerin sık sık yapılmasını da istiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here