Gazianteplilerin beğenerek yediği kelle paça çorbasının porsiyonu 13 liradan satılıyor. Kelle fiyatının 10 lira olduğu Gaziantep’ te her kelleden ortalama 6 porsiyon çorbanın çıktığı dile getirildi. Buna rağmen kelle paça çorbasının porsiyon fiyatının 13 liradan satılması tepki çekiyor.

KELLE PAÇA ÇORBASI FİYATIYLA CEP YAKIYOR

Gaziantep’in en önemli damak zevklerinden biri olan kelle paça çorbası fiyatı ile cep yakıyor. Kellenin 10 liradan satıldığı Gaziantep’te, kellenin yanında karın 3, ayak ise tanesi 2 liradan satılıyor. Her kelleden 6 porsiyon çorbanın çıktığına dikkat çekilirken, her porsiyonun 13 liradan satılması tepkilere neden oluyor. Kelle paça çorbasından fiyatına rağmen vazgeçemeyen Gaziantepliler ise çoğu zaman kasaplardan aldıkları kelle ve karınları kendi evlerinde pişirmek zorunda kalıyorlar.

BEYRAN ÇORBASIDA FİYATIYLA CEP YAKIYOR

Gastronomi kenti Gaziantep’te beyran çorbasının porsiyonu ise ortalama 15 liradan satılıyor. Yerli ve yabancı turistlerin gözde damak zevki arasında yer alan beyran çorbası da porsiyon fiyatıyla cep yakıyor. Gaziantepliler maliyetinin çok çok üzerinde fiyata satılan kelle paça ve beyran çorbalarında fiyat indirimine gidilmesini ve bu güzel çorbaların tüm vatandaşlar tarafından tüketilmesini istiyorlar. Kente gelen yerli ve yabancı turistlere en çok ikram edilen yemekler arasında yer alan kelle paça ile beyran çorbaları kentte yaşayan vatandaşlar tarafından fiyatları nedeniyle çok fazla tüketilmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here