10150704_824901027538522_1475392301441414872_nŞahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı 2’nci lig 4’ncü etap maçlarını 2’nci lig şampiyonu olarak, birinci lige yükseldi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından 16-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen 16 erkek ve 15 bayan takımın katıldığı 2’nci lig 4’ncü etap final maçları Şahinbey Spor Salonunda yapıldı.

Toplam 155 sporcunun katıldığı masa tenisi şampiyonasında ŞahinbeyBelediye Masa Tenisi Takımı başarılı mücadele sonucu namağlup olarak, sezonu birinci olarak bitirip, Türkiye Masa Tenisi 1’nci ligine çıkarak,Türkiye 2’nci lig şampiyonu oldu.

Şampiyonada erkeklerde Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü masa tenisi takımı birinci, Antalya Rixos Spor ikinci ve İstanbul FenerbahçeVeteranlar üçüncü oldu. Bayanlarda ise, İstanbul Fenerbahçe Veteranlar birinci, Elazığ Masa tenisi İhtisas ikinci ve Sivas Gençlik Spor üçüncü oldu.

Şampiyona sonrası Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger ile birlikte sporculara kupalarını veren Şahinbey Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel yaptığı açıklamada, “Masa tenisi sporcularımızı ve teknik heyeti başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Şahinbey Belediye Spor Kulübümüz diğer branşlar da olduğu gibi masa tenisinde de birinci oldu. Bildiğiniz gibiŞahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu enlerin ve ilklerin başkanı, bu noktada sporda da başarının olmasını istiyor ve alt yapıya büyük önem veriyor. Sporda başarının olması adına her türlü desteği spora ve sporcuya vermektedir. Yeniden birinci lige yükselen sporcularımızı kutluyorum”dedi.

2’nci ligde namağlup bir şekilde şampiyon olarak birinci lige yükselmenin sevincini yaşayan sporcular, ise, desteklerinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve Masa Tenisi Antrenörü Halil Çınaroğlu’na teşekkür ettiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here