DSCN8481 web

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PROJESİ” İZCİ KAMPI İLE DEVAM EDİYOR

Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PROJESİ”, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile Gaziantep İl Müftülüğünün desteğiyle devam ediyor.

Birlikte Başaracağız Projesi kapsamında faaliyetlerimiz daha önce gerçekleştirilen Çanakkale-İstanbul gezisi, Ailelere Yönelik İftar ve Piknik programları ile hat kursu gibi faaliyetlerden sonra İzci Kampı ile devam ediyor. İzci Kampı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezinde 4-5-6 Ağustos ve 11-12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlendi. Kampa dâhil edilen 100 öğrencimizin izci elbiseleri, barınma çadırı, izci kampeti proje kapsamında her öğrencimize özel olarak temin edilmiştir. Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezinde bulunan Bungalov tipi evlere yerleşen gençlerimiz, ilk gün Toplum Destekli Polislerin verdiği elbiseleri giyerek ilk içtimada hazır oldular ve kamp kurallarını öğrenerek, günlük program akışı hakkında bilgi aldılar. Günlük program içerisinde elementlerle yapmış oldukları sportif aktivitelerle, yardımlaşmayı, iş birliği yapmayı, yüksek elementlerle yapılan aktivitelerde korkularla yüzleşmeyi ve korkunun başarıya engel olmayacağını öğrendiler. Akşam ise yakılan kamp ateşi etrafında toplanan öğrencilerimiz, burada sohbet ederek birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldular. Proje dâhilinde Hayvanat bahçesi gezisi ile sosyalleşirken, Harikalar Diyarı Eğlence Merkezinde doyasıya eğlendiler.

İl Müftü Yardımcısı Şaban KONDİ gençlerimizle biraraya gelerek, şehirde birlikte yaşama kültürü ve toplumsal kurallara uymanın insanlara vereceği huzuru, mutlu bir gelecek için gençliği iyi değerlendirmenin önemi, kötü çevre, arkadaş ve alışkanlıklardan korunmanın önemi  vb. konularda gençlerimizle sohbet etti. Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezinden Psikolog Sabri ÖZDEMİR ise gençlerimize hayata daha pozitif bakmayı ve zorlukların üstesinden gelmeyi, korkularımızla yüzleşmenin önemini anlattı.

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ali GEZER kampı ziyaret ederek, öğrencilerimiz ile yakından ilgilendi ve onlara nasihatlerde bulundu. Gençlerimiz çok değerli iki gün geçirdiklerini burada hayatı eğlenerek öğrendiklerini, kampın kişisel gelişimleri açısından çok faydalı olduğunu, artık yarınlara daha farklı bir pencereden baktıklarını ve burada öğrendiklerini günlük hayata yansıtacaklarını ifade ettiler. Kendilerine sağlanan bu imkânlardan dolayı İl Emniyet Müdürlüğü ve projede katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here