45065457617.5.201621959gaziantepgunes

Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan temayül yoklamasının birlik ve beraberlik içinde geçtiğinin altını çizerek genel başkanın önümüzdeki günlerde açıklanacağını dile getirdiler.

KOÇER’DEN MHP’YE GÖNDERME

Gaziantep Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer; “Çok sakin sağduyulu bir süreç devam ediyor, kurumsal bir süreç bu. İstişare mekanizmaları çalışıyor, bu mekanizmalar il başkanları ve belediye başkanlarıyla temayülü dün gerçekleştirdi, bugün de milletvekilleri, partinin kurucuları, merkez karar yönetim kurulu üyeleri görüşlerini iletme imkanı buldu. Bizler oyumuzu kullandık, herhangi bir isim yok, bizler önereceğimiz ismi kendimiz yazıyoruz. Burada oluşacak genel görüşün de genel merkez tarafından değerlendirmelere alınacağını biliyoruz. Her şeyden önemlisi bu süreçlerin birlik beraberlik içinde devam ediyor olması. Son günlerde bir başka partinin kongresi öncesinde yaşananları gördüğümüz zaman aslında kurumsallığın, birlik beraberliğin ne kadar önemli olduğunu, toplum sağlığı açısından da ülkenin geleceği açısından da ne kadar önemli olduğunu bir kere daha görüyoruz. Her şeyin düzgün ve planlı  bir şekilde ilerlediği, tecrübeyle yoğurulmuş bir süreçteyiz. İnşallah 22 Mayıs’ta bütün bu kurulların vermiş olduğu bilgiler ve kararlar neticesinde genel başkanımız kamuoyuna açıklanacak.”

UZER; “BAŞBAKAN PERŞEMBE GÜNÜ BELLİ OLACAK”

Gaziantep Ak Parti Milletvekili Ahmet Uzer; “Kişisel kanaatimizi bildirdik, bizler de şahsi kanaatlerimizi bildirdik. Ak Parti kurulduğu günden beri bu tür kararları alırken geniş istişareye çok büyük önem veriyor. Bizler de bu kapsamda görüşlerimizi temayülde bildirdik. İnşallah Perşembe günü  hem partimizin yeni genel başkanı hemde başbakanımız belli olacak. Hayırlısı neyse o olsun. Bu süreci de birlik içinde atlattık.”

ERDOĞAN; “BİZ BAŞKA PARTİLERE BENZEMEYİZ”

Gaziantep Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan;” Herkes kafasındaki bir kişiyi yazdı. Ak parti diğer partilere benzemez, demokratik bir şekilde düşüncemizi ifade ettik. Herkes kimi genel başkan olarak görmek istiyorsa onun adını yazdı, bakalım sonucu bekliyoruz.”

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here