sehitkamilli-minikler-buyuledi-1460620130-16149987117

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerinde eğitim gören anasınıfı öğrencilerinin ‘Biz Seni Görmeden Sevdik’ temalı Kutlu Doğum Haftası özel etkinliği büyük ilgi gördü. Program sırasında duygulu anlar yaşayan izleyenler, gösteri sonunda minikleri uzun süre ayakta alkışladı.

 

BİNLERCE İZLEYEN HAYRAN KALDI

Şehitkamil’deki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri miniklerle başladı. Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı aile merkezlerinde eğitim gören anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Biz Seni Görmeden Sevdik’ isimli özel program, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Program, edilen dua ile başladı ve okunan ilahilerle devam etti. Programda, Veysel Karani’nin hayatından bir kesit dramatize edildikten sonra semazen gösterisi yapıldı. Son olarak Aşure Günü’nün ve Peygamberimizin sünnetlerinin önemi anlatıldı. Binlerce kişinin izlediği Kutlu Doğum Haftası programı büyük beğeni topladı. Program sonrası açıklamada bulunan izleyenler, çok güzel bir program seyrettiklerini ifade ederek, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.

 

BÜYÜK EMEK VERİLEREK HAZIRLANDI

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, programın büyük emek verilerek hazırlandığını söyledi. Özkeçeci, “Anasınıfı öğrencilerimiz, Sevgili Peygamberimizin (SAV) Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ‘Biz Seni Görmeden Sevdik’ temalı gösteriler hazırladı. Şehitkamil Belediyesi olarak bu tür önemli haftaların kutlamalarını geleneksel hale getirdik. İnşallah yavrularımız, aile merkezlerinden aldıkları eğitimlerle ileriki yıllarda vatana, millete hayırlı evlatlar olur. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

YAVRULARIMIZ, TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN KADERİNE HÜKMEDECEK

Etkinlikte söz alan Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, “Özellikle bu yaşlarda Peygamber Efendimizin (SAV) yaşantısını, ruhunu, gönlündeki yaşayışını çocuklarımıza aktarabilirsek, o an bütün dünyanın karşı karşıya olduğu sorunları, ülkemizin karşılaştığı sorunları çözmek için önemli bir adım atmış oluruz. Bu gencecik çocuklar, ilerde karşılaşacağımız sorunları çözecek. İnşallah 2071 yıllarını yaşadığımız zamanlarda bu yavrularımız Türkiye’nin ve dünyanın kaderine hükmedecek. Ben, bu anlamda gerçekleştirilen bu programın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Böylesi güzel bir programı tertip ettiği, özellikle eğitim-öğretimde her zaman yanımızda oldukları için Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yeşilova Aile Merkezi, Aktoprak Aile Merkezi, Münifpaşa Aile Merkezi, Kürşat Tüzmen Aile Merkezi, Sam Aile Merkezi, Adeviye Aile Merkezi, Gazikent Aile Merkezi, Belkıs Aile Merkezi, Boyno Aile Merkezi, Hasırcıoğlu Aile Merkezi, Aydınlar Aile Merkezi, Girne Aile Merkezi ve Necip Fazıl Kısakürek Aile Merkezi’nde eğitim gören anasınıfı öğrencilerinin gösterileri program sonunda binlerce izleyen tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Program sonunda hatıra fotoğrafı çekildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here