rus_kriz_d9daf8c1c3496025b291

Rusya ile Türkiye arasında çıkan uçak krizinin ardından, Rusya’nın Türkiye’ye sattığı doğalgazı kesme ihtimaline karşı vatandaşlar kendi önlemini alıyor. Bu yıl şiddetli geçmesi beklenen kış aylarında ortada kalmak istemeyen vatandaşlar, kullandıkları doğalgazın kesilme ihtimali üzerine soba satıcılarına akın ediyor.

Türkiye ve Rusya arasındaki krizden karlı çıkan Gaziantep’teki soba satıcıları, normalde bu ayda bitmesi gereken soba satışlarının, her geçen gün daha da artarak sürdüğünü kaydetti. Artan talepten memnuniyetini dile getiren soba satıcıları, “Çok şükür soba satışlarımız devam ediyor. Son dönemlerde yaşananlar üzerine bize gelenler, kendi tedbirini kendi alıyor. Rusya’nın doğalgazı kesmesi bizim için hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Önceden doğalgaz mı vardı. Herkes tezek yakardı, kömür yakardı, odun yakardı. Doğalgaz sonradan çıktı. Doğalgaz olsa da olur, olmasa da olur. Vatandaşlar da Rusya’nın doğal gazı kesmesi ihtimaline karşı, gelip sobasını, borusunu, kömürünü alıyor. Ne olur, ne olmaz diye düşünüyor. Biz çok zor şartlarda bu vatanı kurtardık. Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu ülke tek vatan, tek millettir. İster doğalgazı kessinler, ister elektriği kessinler, hiç önemli değil. Bizim doğalgazımız sobamızdır, elektriğimiz barajlarımızdır. Normalde bu ay bitmesi gereken satışlarımız artarak devam ediyor” şeklinde konuştu.

Soba almaya gelen Hüseyin Bacaksız, Rusya’nın doğalgazı kesme ihtimaline karşı soba satın aldığını ifade etti. Normalde doğalgaz kullandığını belirten Bacaksız, “Kimsenin gazına, doğal gazına ihtiyacımız yoktur. Tedbiri sobayla alıyoruz. Gerekirse tezek de yakarız, meşale de yakarız. Bizim kimseye muhtaç değiliz. Rusya’nın doğalgazı kesmesi bizim için hiç problem olmaz. Biz her türlü tedbirimizi alıyoruz” dedi

Kaynak: (İHA) – İhlas Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here