Ak Parti Gaziantep kongreleri hangi gün?

Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı’nda kongre süreci başlıyor. İl yönetimi, ilçe kongrelerinin takvimini belirleyerek genel merkeze gönderdi.

 

 Ak Parti Gaziantep kongreleri hangi gün?

 

Genel merkezin, 4 ilçenin kongre tarihini onaylayıp, mevcut başkanlar ile de yola devam kararı aldığı öğrenildi. Ak Parti il başkanlığı, Ağustos ayında başlayan kongreler sürecinde, Gaziantep’in 9 ilçesiyle ilgili takvimi belirlemişti. İl yönetiminin belirlediği kongre takvimi genel merkeze gönderildi.  İl yönetimi, ilçe kongreleri için 26 Ağustos’ta Araban ve Yavuzeli, 27 Ağustos’ta İslâhiye ve Nurdağı, 9 Eylül’de Oğuzeli, 10 Eylül’de Şahinbey, 16 Eylül’de Nizip ve Karkamış, 17 Eylül’de ise Şehitkamil ilçe kongresi yapma planını genel merkeze gönderdi.

4 ilçede mevcut başkanlarla devam

İl yönetiminden gelen takvimin ardından Gaziantep ile ilgili çalışmalarını başlatan Genel Merkez, 4 ilçe konusunda kararını verdi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı birimi, Gaziantep’in 4 ilçesinde mevcut başkanlarla yola devam edilmesi yönünde karar aldı. Bu kararını il yönetimine bildiren genel merkez, 4 ilçenin kongresinin belirlenen tarihte yapılmasına onay verdi.

5 ilçede kongreler yapılacak

Ak Parti’de 4 ilçeye onay gelmesinin ardından, gözler kalan 5 ilçeye çevrildi. Genel merkezin 5 ilçe içinde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Yapılacak olan çalışmalar ve görüşmelerin ardından, yola devam edilmesi planlanan ilçelerin kongreleri belirlenen tarihte yapılacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here