Ak Parti Gaziantep kongreleri hangi gün?

Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı’nda kongre süreci başlıyor. İl yönetimi, ilçe kongrelerinin takvimini belirleyerek genel merkeze gönderdi.

 

 Ak Parti Gaziantep kongreleri hangi gün?

 

Genel merkezin, 4 ilçenin kongre tarihini onaylayıp, mevcut başkanlar ile de yola devam kararı aldığı öğrenildi. Ak Parti il başkanlığı, Ağustos ayında başlayan kongreler sürecinde, Gaziantep’in 9 ilçesiyle ilgili takvimi belirlemişti. İl yönetiminin belirlediği kongre takvimi genel merkeze gönderildi.  İl yönetimi, ilçe kongreleri için 26 Ağustos’ta Araban ve Yavuzeli, 27 Ağustos’ta İslâhiye ve Nurdağı, 9 Eylül’de Oğuzeli, 10 Eylül’de Şahinbey, 16 Eylül’de Nizip ve Karkamış, 17 Eylül’de ise Şehitkamil ilçe kongresi yapma planını genel merkeze gönderdi.

4 ilçede mevcut başkanlarla devam

İl yönetiminden gelen takvimin ardından Gaziantep ile ilgili çalışmalarını başlatan Genel Merkez, 4 ilçe konusunda kararını verdi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı birimi, Gaziantep’in 4 ilçesinde mevcut başkanlarla yola devam edilmesi yönünde karar aldı. Bu kararını il yönetimine bildiren genel merkez, 4 ilçenin kongresinin belirlenen tarihte yapılmasına onay verdi.

5 ilçede kongreler yapılacak

Ak Parti’de 4 ilçeye onay gelmesinin ardından, gözler kalan 5 ilçeye çevrildi. Genel merkezin 5 ilçe içinde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Yapılacak olan çalışmalar ve görüşmelerin ardından, yola devam edilmesi planlanan ilçelerin kongreleri belirlenen tarihte yapılacak