GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ YÖK BAŞKANI YEKTA SARAÇ, TERCİH BİRİNCİLERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ (İHA/GAZİANTEP-İHA)

tercih-birincilerine-plaket

Gaziantep Üniversitesi’nin 15 fakültesine,  bu eğitim yılında en yüksek puanlarla birinci sırada kayıtlarını yaptıran öğrencilere, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç adına, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun tarafından birer teşekkür plaketi ve hediye taktik edildi.

GAÜN Senato Toplantısı’nda düzenlenen plaket töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun,  öğrencileri yüksek puanlarla Gaziantep Üniversitesi’ni tercih ettikleri için teşekkür ederek şunları söyledi: “Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu yüksek puanlarla üniversitemize yerleştirildiğiniz için YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın bu anlamda size bir tebrik dökümanını taktim edeceğim.  İnşallah önümüzdeki yıllarda da, öğrenim sürenizde üniversitemizde bu başarılarınız devam edecek. Biz, eğitim sürecinde her türlü sıkıntınızda hocalar olarak, yönetim olarak arkanızdayız. Sizin bu üniversiteye değer katacağınızı biliyoruz.”

 SİZLERİ FEVKALEDE ÖNEMSİYORUZ
Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun’un öğrencilere hediyeleriyle taktim ettiği taktim ettiği mektupta, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, öğrencilere, “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı,  mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerleriyle kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz” dedi. YÖK Başkanı Saraç, mektubunda özetle şunları belirtti:

“Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolay ısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here