Türkiye genelinde etkili olan sıcak havalar Gaziantep’te de etkisini sürdürürken, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bulunan maymunlar dondurma yiyerek serinliyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bulunan hayvanların bunaltıcı sıcaklardan etkilenmemesi için hayvanat bahçesi yetkilileri her yolu deniyor. Yetkililer, hayvanları uyguladıkları ilginç metotlarla serinletmeye çalışıyor. Her yıl yaz aylarında dondurma tüketen maymunlar bakıcılarının elindeki dondurmaları görünce almak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Dondurmaları alan maymunlar büyük bir iştahla tüketiyor. Bu durum hayvanat bahçesini gezmeye gelenlerin de büyük ilgisini topluyor. Vatandaşlar dondurma yiyen maymunların fotoğraflarını çekerken, onlarca maymun kilolarca dondurmayı tüketiyor.

Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, hayvanları farklı metotlarla serinletmeye çalıştıklarını belirterek, “Havaların ısınmasıyla birlikte Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hayvanları serinletmeye çalışıyoruz. Özellikle öğle saatlerinde sıcaktan bunalan maymunlar için alınan dondurmalar bakıcıları tarafından veriliyor. Maymunların en sevdiği dondurmaları büyük bir iştahla tüketmesi ziyaretçilerimizin de ilgisini çekiyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here