Minik GKV’liler boyları kadar resim yaptı

Minik GKV’liler boyları kadar resim yaptı

“Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından açılan karma sergi birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. ”

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından açılan karma sergi birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. Bir resimde birden fazla öğrencinin imzasının olduğunu ifade eden GKV’li Resim Öğretmenleri Hayal Akman Bazoğlu ve Şeyma Aslantaş bu kolektif çalışma ile resimde ortak akıl uygulaması gerçekleştirilmiştir yorumu yaptılar.

2015-2016 eğitim öğretim yılsonu etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında açılan resim sergisi izleyenleri adeta büyülüyor. Öğrencileri deyim yerindeyse boyları kadar resimleri herkesin ilgi odağı haline geldi. İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin yıl içerisinde değişik dönemlerde yaptığı bir birinden güzel resimler GKV Özel Okulları sanat sokağında açılan sergiyle resim severlerle buluşturuldu.

Sergide yüzün üzerinde resim olduğunu ifade eden GKV Özel Okulları Resim Öğretmenleri Hayal Akman Bazoğlu ve Şeyma Aslantaş sergide okulda bulunan bütün sınıflara ait eserlerin yer aldığını ifade ederek “2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca değişik dönemlerde derslerimizde ve hafta sonu resim kurslarında öğrencilerimizle kolektif bir çalışma sonucu yaptırdığımız resimlerimizden oluşan sergimiz gerçekten beklediğimizin üzerinde ilgi görüyor.  Resimler öğrencilerimiz tarafından gruplar halinde yapıldı. Yani bir resimde birçok öğrencimizin imzası var. Her öğrenci resim tuvalinde olmasını istediği figürleri ve renkleri yaptı. Böylece ortaya ortak çalışmaların güzel sonuçları çıktı. Karma resim tekniklerinin uygulandığı ve resim ölçüsünde de herhangi bir standardın uygulanmadığı bu özgün çalışmalar dönem sonuna kadar resim severlerin beğenisine sunulmaya devam edecektir” dediler.

Bu resimler bizim ortak eserlerimiz 

Minik ressamlar yaptıkları resimlere gösterilen ilgiden fazlasıyla memnun olduklarını ifade ederek bir resmi birkaç arkadaşın kolektif yaptığını da ifade ederek bu resimler bizim ortak eserlerimizdir mesajını veriyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here